Nogomet 29.08.2017. 22:48. Zadnja izmjena: 30.08.2017. 07:40.

Nogomet

PRETKOLO HRVATSKOG NOGOMETNOG KUPA Nedelišće u 1/16 finala

BEDEM - MEĐIMURJE  1:1 - 4:1 (produžeci)

Ivankovo - igralište Bedema. Gledatelja: 200. Sudac: Lovrić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Tkalčić (6), 1:1 Lučić (90+7 - 11 m), 2:1 Ujvari (94), 3:1 Ujvari (103), 4:1  Tustranji (114).

Međimurje: Bešenić, Munivrana, Šimunić, Pajić (90. Antonović), Branilović, Režić, Slunjski, Tkalčić (76. Šarić), Sabol (66. Conjar), Škvorc, Hlišć. Trener Rade Herceg

Nogometaši Međimurja vratili su se iz Ivankova poraženi i poniženi. Svi se slažu da odavno nisu prisustvovali i igrali ovakav susret čiji je "režiser" bio glavni sudac Zdenko Lovrić. Kod ranog vodstva Čakovčana 1:0 nije sudio prekršaj na rubu domaćeg kaznenog prostora na Munivrani koji je išao sam prema domaćem golu, zbog prigovora je u toj 43. minuti isključio čakovečkog napadača. Iako s 10 igrača Čakovčani su i dalje sve do kraja susreta uglavnom dominirali, u takvoj „igri“ poništen je regularni pogodak Slunjskom, a na istom igraču u 61. minuti nije suđen klasični kazneni udarac. Sudac je produžio susret za 4 minute, a onda u 7. minuti (!?) sudačke nadoknade izmislio-dosudio nepostojeći kazneni udarac za domaće kojeg je Lučić realizirao.

Početkom prvog nastavka Škvorc je u 94. minuti propustio još jednu priliku, nakon čega je Čakovčanima popustila koncentracija, nisu imali ni snage nastaviti susret s 10 igrača pa su domaći postigli tri pogotka za pobjedu. Bilo bi nakon svega zanimljivo čuti o ocjeni suca od kontrolora Šimčića iz Koprivnice, ako pak se utakmica snimala bilo bi zanimljivo sporne detalje prikazati na nekom od sudačkih seminara da se vidi kako se ne smije suditi. Čakovčani dugo nakon završetka susreta nisu napustili svlačionicu, a i gledatelji su im nekoliko puta dali za pravo kada su protestirali. (J. Freiler)

STRAŽA - NEDELIŠĆE  1:1 - 1:3 (produžeci)

Hum na Sutli - igralište Lastine. Gledatelja: 250. Sudac: Bionda. Strijelci: 1:0 Špoljar (14), 1:1 Nemet (31), 1:2 Antunović (105), 1:3 Brlenić (113-11 m)

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Antunović, Brlenić, Filipović, Martinović, Špicar, Nemet, Vizinger (66. Mandić, 86. Jambrošić), N. Vibovec (118. Cvetković), Mesarić. Trener Krešimir Šenji

Nogometaši Nedelišća su u utakmici pretkola Hrvatskog kupa ostvarili tešku ali zasluženu pobjedu protiv Straže ostvarenu u produžecima jer je utakmica u regularnom tijeku završila bez pobjednika 1:1. Domaćin je poveo preko Špoljara u 14. minuti da bi Nedelišće poravnalo pogotkom Nemeta u 31. minuti. Do kraja utakmice gosti su imali još nekoliko odličnih prilika koje ne realiziraju da bi se krenulo u produžetke u kojima je Antunović u 105. te Brlenić u 113. iz kaznenog postigli pogotke vrijedne pobjede. Šesnaestina finala Hrvatskog kupa na rasporedu je 20. rujna u 15:30 sati, a u Nedelišće dolazi prvoligaš Inter iz Zaprešića. (Z. Premuš)