Nogomet 12.04.2018. 11:56. Zadnja izmjena: 12.04.2018. 12:03.

Kup Međimurja

U polufinalu Kupa: Rudar (M.Središće), Nedelišće, Mladost Komet (Prelog) i Međimurje (Čakovec)

Sloga - Nedelišće 1:2

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 300. Sudac: Damir Klarić (Turčišće). Pomoćnici: Bacinger i Šupljika. Delegat: Talan. Strijelci: 0:1 Šimunić (23), 1:1 Fučko (35), 1:2 Martinović (42).

Sloga: Mihalković, Friščić, Obadić, Kolar, Kosalec, Antonović, Fučko, Koprivec, Caban, Gyofi, Baksa. Trener Tihomir Blažeka

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Levačić, Brlenić, Filipović, Martinović, Slunjski, Šimunić, Mesarić, Međimurec (89. Vizinger), Bađari (73. Pomper)

Mnoga događanja tijekom svih 90 minuta ovog zanimljivog susreta gdje su na kraju ulaz u ½ finale međimurskog Kupa slavili gosti, koji su u prvom poluvremenu imali više inicijative iz postigli dva pogotka. Prvi, Šimunić odličnim udarcem glavom nakon što je Slunjski dobro izveo udarac iz kuta do kojeg nije trebalo doći, pogriješio je domaći vratar.

Rezultat je poravnao Fučko nakon odlične akcije i ubačaja Bakse, a tri mInute prije odlaska na odmor nakon ubačaja s desne strane Međimurca poentirao je glavom Matinović. U 44. minuti upitna situacija u gostujućem kaznenom prostoru kada je jedan igrač Nedelišća igrao rukom, suci su bili drugog mišljenja. U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao iako je bilo prilika za to. U drugom dijelu susreta gosti unatoč dobre igre u polju nisu imali izrazitih prilika za pogodak, tek možda jednu kada je domaći vratar dobro intervenirao. (J. Freiler)

Zasadbreg '77 - Mladost Komet 0:4

Zasadbreg - igralište NK Zasadbreg. Gledatelja 100. Sudac: Nino Škrobar (Brezje). Pomoćnici: Tuksar i Aldić. Strijelci: 0:1 Balent (30, 11m), 0:2 Balent (31), 0:3 Radiković (60), 0:4 Radiković (75).

Zasadbreg '77: Sven, Radek, Sabolčec, Rodiger, Rodinger, Šajnović (49. Galović), Vugrinec, Mezga, Levačić, Korošić, Domijan

Mladost Komet: F. Farkaš, D. Farkaš, Sraka, Pintarić (63. A. Radiković), Jambrović, Balent, S. Radiković (76. Grabant), Tišljarić, Horvat (46. Halić), Baksa (23. Bukal), Vuk (75. Golubić). Trener Gregor Bunc

Bez većih problema Mladost Komet je ostvarila pobjedu nad Zasadbregom '77 i ušla u polufinale međimurskog kupa. (zp)

Trnava - Rudar 0:1

Goričan - igralište Gaj. Gledatelja 150. Sudac: Dumančić. Pomoćnici: Zobec i Horvat. Strijelac: Čalopa (61)

Trnava: Ribić, A. Gudlin, L. Gudlin, Klarić, Herceg, Mesarić, Hranić, Markušić, Mlinarec, Magdalenić, Igrec. Trener: Petar Medvar

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi, Vurušić, Risonjić, F. Novak, Zadravec , M. Šoltić. Goričanec, Radiković (81. N. Šoltić), Varga (46. Čalopa). Trener Damir Vugrinec

U borbenoj i neizvjesnoj utakmici četvrtoligaš Rudar je teško minimalnim rezultatom pobijedio županijskog ligaša Trnavu i izborio plasman u polufinale. Pobjedonosni pogodak postigao je "jocker s klupe" Čalopa u 61. minuti utakmice. (Z. Premuš)

Sloboda - Međimurje 0:6

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 100. Sudac. Damir Aldić (Strahoninec). Pomoćnici: Mihoci i Ž. Novak. Delegat: Hajdinjak. Strijelci: 0:1 Marcijuš (39), 0:2 Šarić (45), 0:3 Patafta (56), 0:4 Hlišć (66), 0:5 Malenović (82), 0:6 Sabol (89).

Sloboda: Tkalčec, Marčec, Cvetković, Katanec, Srnec, Vrbanec, Kolarić, Novko, Tkalec, Vagjunec (55. Hergotić), Kukovec

Međimurje: Galoši (79. Bratuša), Antonović, Pajić (54. Šimunić), Režić (46. Ptiček), Hlišć, Marcijuš, Tkalčić (46. Hranilović), Sabol, Škvorc (46. Patafta), Šarić, Malenović. Trener Matija Kristić

Međimurje je opravdalo ulogu favorita, jedina dilema tijekom 90 minuta igre bila je s kojim će rezultatom utakmica završiti. Nakon prvog dijela Čakovčani su imali prednost od dva, na kraju šest pogodaka razlike. Imali su još prilika za uvjerljiviju pobjedu. igralo se po teškom terenu, dobro je da nitko nije ozlijeđen, a što se tiče igre domaćih, trudili su se, naišli su međutim na u ovom trenutku kvalitetnijeg i za igru raspoloženijeg protivnika i nisu imali prilike za eventualno povoljniji konačni ishod. (J. Freiler)

U polufinalu Kupa Međimurja će igrati Rudar iz Murskog Središća i Nedelišće te Mladost Komet iz Preloga i Međimurje iz Čakovca. Igraju se dvije utakmice.