Nogomet 25.03.2016. 08:43. Zadnja izmjena: 25.03.2016. 10:23.

Prijateljska nogometna utakmica

Ženska reprezentacija Hrvatske U-19 zabila pet golova A selekciji ŽNS-a Čakovec-Varaždin

Nedelišće – Stadion Trate. Gledatelja: 100. Sudac. Matija Filipić (Prelog). Pomoćnici: Čurila (Kuršanec) i Žerdin (Oporovec). Delegat: Željko Bacinger (Čakovec). Strijelci: 0:1 Pezelj (12), 0:2 Kvesić (50), 0:3 Bučić (52), 0:4 Bučić (57), 0:5 Kunštek (63).

ŽNS Čakovec - Varaždin: Šoltić, Obadić, Nagy, Kovačić, Kušteljega, Spevan, Požgaj, Krog, Čanjevac, Korpar, Zadravec, Domjan, Đula, Jedvaj, Čanjevac, Petek. Izbornik: Hrvoje Goričanec-treneri: Nikola Markan i Mladen Kuček.
Reprezentacija Hrvatske U-19: Sabo, Resanović, Radoš, Zdunić, Tomić, Pezelj, Kunštek, Pavičić,Slipčević, Hansen, Palinić (još su igrale:Tolić, Bučić, Kvesić, Ljubić, Taritaša,Babić, Govorko, Krndelj, Jakovac, Glavota). Izbornica: Margareta Damjanović – trener: Dragutin Naranđa.

Hrvatska ženska U-19 reprezentacija imala je pripreme u Svetom Martinu na Muri, a u sklopu kojih su zaigrale u prijateljskom susretu s A selekcijom ŽNS Čakovec-Varaždin jučer, 24. ožujka. A selekciju ŽNS Čakovec-Varaždin čine nogometašice klubova 1. HNLŽ Katarina Zrinski i Trnava te nogometašice klubova 2. HNLŽ Lepoglave, Podravine i Cestice.

Mlade reprezentativke Hrvatske zasluženo su slavile. Cijeli su susret imale inicijativu, u 1. poluvremenu uz postignuti pogodak imale su još dvije prilike povećati rezultat, a istakla se je domaća vratarka Šoltić s nekoliko dobrih obrana. U 2. poluvremenu mnogo izmjena s obje strane i još četiri pogotka mladih reprezentativki time da je peti postignut direktno iz udarca iz kuta. Domaći sastav osim desetak minuta početne inicijative uglavnom se je branio, ne i obranio. Prije početka susreta minutom šutnje odana je počast preminulom velikanu svjetskog nogometa Nizozemcu Johanu Cruyffu.

U Općini Nedelišće još su jednom pokazali i dokazali da su veliki ljubitelji i pobornici sporta. Načelnik Darko Dania osigurao je besplatno korištenje terena za utakmicu, a priredio je prijem u SGC-u Aton za mladu reprezentaciju i njezino vodstvo, upoznao ih sa sportskim „životom“ Općine i osigurao domjenak za brojne goste. Uz njega prijemu su prisustvovali i njegova zamjenica Ivanka Novak, predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak i predsjednik Međimurskog nogometnog saveza i Zajednice sportova Međimurja Mato Kljajić.