Odbojka 21.12.2017. 00:49. Zadnja izmjena: 21.12.2017. 00:51.

Košarka

4. LIGA (M): Rudar pregazio Lepoglavu

Rudar - Lepoglava  89:64  (25:13, 20:18, 25:5, 19:28)

Rudar: Varga 17, Brodar 1, Rošić-Novak 8, Perčić, Radiković 11, Bedi 17, David, Dodlek 15, Đokić 9, Vinko-Novak 11

Derbi 10. kola igran je u Murskom Središću. Domaćini su krenuli silovito i već nakon prve četvrtine došli do 12 poena prednosti. Razliku su do poluvremena još malo povećali, na plus 14, a onda su u trećoj četvrtini u potpunosti riješili pitanje pobjednika razbivši goste na krilima sjajne ekipne obrane i raznovrsnog napada. Rudar je taj period dobio s 25:5 i došao do najviših plus 34 na utakmici. U trećoj četvrtini najatraktivniji potez utakmice izveo je najmlađi u sastavu, kadet Jan Rošić-Novak koji je atraktivnim zakucavanjem u kontri digao publiku na noge. Gosti su u posljednjoj četvrtini pogodili sedam trica i malo ublažili ionako visoki poraz. Rudar je ovom pobjedom praktički preuzeo drugu poziciju na kojoj se trenutno nalazi Donji Kraljevec s jednim porazom i jednom odigranom utakmicom više.

Čakovec Globetka - Vinica  88:45  (25:8, 21:8, 16:14, 26:15)

Čakovec Globetka: Gomzi 12, Novak 12, Franjić 11, Capek 5, Golubić A. 9, Vugrinec 8, Vurušić 11, Škoda 6, Golubić N. 6, Radek, Marković 8

Pobjednik ovog susreta bio je poznat i prije samog podbacivanja lopte. Upitna je bila samo konačna razlika koja se na kraju zaustavila na plus 43. Globetka je već do poluvremena riješila sve dvojbe kada je imala prednost 46:16. U drugom su poluvremenu zaigrali u brzini niže i na kraju su ostvarili i devetu pobjedu iz isto toliko susreta.

Kotoriba - Petrijanec  71:54 (19:11, 16:20, 18:9, 18:14)

Kotoriba: Varga D.23,Zvošec A.2, Fuš I. 3, Fuš P. 10, Pogorelec M. Blažeka P. 17, Matulin D.A. 4, Ribić B.  12, Zvošec F.

Kotoriba i Petrijanec ušli su u ovaj susret s identičnim brojem pobjeda i poraza, oba su sastava bila na omjeru 5-3. Kotoriba je nagovjestila na samom početku da bi to trebao biti njihov dan jer su nakon prve četvrtine pobjegli na osam poena prednosti. Gosti su prepolovili prednost do kraja prvog poluvremena, a ključni period bila je treća četvrtina. Kotoriba je odigrala vrlo kvalitetnu obranu i pobjegla na 13 poena razlike kojih je u posljednjoj dionici uspješno sačuvala pa i povećala na konačnih plus 17.

Donji Kraljevec - Nedelišće  87:72   (28:19, 16:27, 33:7, 10:19)

Donji Kraljevec: Lepen 2, Pongrac, Švenda 16, Krušelj 6, Novosel 6, Ivanović J. 7, Moharić, Ivanović D. 23, Balent 11, Ružić 14, Srpak

Nedelišće: Jalušić 6, Pintarić 29, Bašek 4, Marciuš 15, Šegović 13, Platužić 5

Donji Kraljevec šestu je pobjedu ostvario protiv Nedelišća u susretu u kojem su nakon prve četvrtine imali plus devet da bi Nedelišće na krilima Pintarića preokrenulo u drugoj četvrtini i na poluvremenu imalo poen prednosti. Pobjednik je riješen u trećoj četvrtini koju su domaći košarkaši odigrali na granici savršenog. Taj su period dobili s 33:7 i riješili pitanje pobjednika. Nedelišće je dobilo posljednju dionicu s devet poena viška, ali samo su ublažili ionako uvjerljiv poraz.

Parovi 11. kola (20. siječnja 2018.): Vinica - Grafičar II, Lepoglava - Čakovec Globetka, Nedelišće - Rudar, Petrijanec - Dubravčan, Vindija - Kotoriba, Donji Kraljevec slobodan.