Ostalo 17.03.2019. 12:08.

Karate

Globusovci 6. godinu zaredom najbolji klub

U Virovitici je nedavno održan 17. po redu međunarodni karate turnir Virovitica Open 2019. na kojem je nastupilo 521 natjecatelja iz 66 klubova i 8 država (Mađarska, Rumunjska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Slovenija, Srbija, Hrvatska, Egipat). Karatisti Globusa iz Čakovca/Male Subotice osvojili su 11 zlatnih, 1 srebrnu i 5 brončanih medalja, čime su osvojili prvo mjesto u ukupnom poretku klubova kao i novčanu nagradu od 5000,00kn za najbolji klub. Drugo mjesto osvojio je klub domaćin (KK Virovitica), a treće mjesto Karate klub Energija iz Banja Luke.Bilo je ovo šestu godinu zaredom kako su karatisti Globusa osvojili prvu nagradu u Virovitici te još jednom potvrdili visoku kvalitetu i odličan rad na treninzima.

Zlatne medalje za Karate klub Globus osvojili su Petar Filipović (cicibani +26kg), Petar Slukić (mlađi učenici -38kg), Sven Strahija (učenici +46kg i mlađi kadeti -48kg), Laura Strahija (učenice -40kg), Nikola Topličanec (mlađi kadeti -41kg), Lovro Farkaš (mlađi kadeti -52kg – kadeti -52kg), Josip Slukić (kadeti -63kg), Kristian Topličanec (juniori -55kg) i Sara Novak (juniorke -48kg). Srebrnu medalju osvojila je Ema Marčec (kadetkinje -47kg), dok su brončane medalje osvojili Luka Sokač (mlađi kadeti +57kg), Laura Strahija (mlađe kadetkinje -40kg), Emili Beti (mlađe kadetkinje -50kg), Kristian Topličanec (kadeti -57kg) i Sara Novak (kadetkinje -54kg). Natjecatelje su na turniru vodili treneri Dejan Slukić i Mladen Vizinger, a sudili su Tomislav Magdalenić i Berislav Maksimović.