Ostalo 01.02.2018. 22:49. Zadnja izmjena: 02.02.2018. 11:36.

Slovenija

Odlični nastupi naših badmintonaša na Međunarodnom badmintonskom turniru

U Medvodama (Slovenija) su održani prvi ovogodišnji Međunarodni badmintonski turniri u sklopu serije BEC 2018. Na turniru MEDVODE FORZA U17 CUP 2018 nastupilo je 68 igrača i igračica iz 13 zemalja. Za mlađe juniorsku u17 reprezentaciju uspješno su nastupili igrači BK Međimurje Čakovec Borna Vadlja i Luka Črep. U konkurenciji pojedinaca Borna Vadlja pobjedio je u 1. kolu Čeha Diviša s 2:0, u 2. kolu Rumunja Zarzua s 2:1 da bi u četvrt-finalu izgubio od Slovenca i 1. nositelja i kasnijeg finaliste Mihe Mastena s 2:1 i osvojio velikih 100 bodova za rang-listu. Luka Črep poražen je u 1. kolu od 3. nositelja Bugara Nencheva s 2:0. U konkurenciji parova Borna Vadlja i Slovenac Miha Masten osvojili su zlatnu medalju pobjedivši u finalu slovenski par Herman / Župančič s 2:0 (21:16, 23:21) i osvojili zlato te velikih 250 bodova za rang-listu. Luka Črep je u paru s Ivanom Gotesmanom poražen u 1. kolu od češkog para s 2:0. U konkurenciji mješovitih parova Borna Vadlja je s Barbarom Janičić poražen u 1. kolu od jakog ruskog para s 2:0.

Na turniru MEDVODE FORZA CUP 2018 u konkurenciji u10, 12 i 14 nastupilo je 152 igrača iz 12 zemalja. U konkurenciji 46 kadeta u14 Ivan Grubić vrlo dobrom igrom osvojio je 2. mjesto u svojoj skupini s 2 pobjede i porazom i nije se plasirao u osminu jer su samo pobjednici išli dalje, a u konkurenciji parova s Rumunjom Bogdanom Mihai odličnim igrama zaustavljeni su u četvrt-finalu od 2. nositelja  i kasnijih finalista mađarskog para Kigyos / Kollar s 2:0. Svojim igrama i rezultatima bio je najbolje plasirani hrvat na turniru.

U konkurenciji poletaraca u10 naš Vito Peti nakon uvjerljive 3 pobjede i 1. mjesta u svojoj skupini poražen je u polufinalu od Španjolca i kasnijeg pobjednika Yaidei Gill Rubin de Celisa s 2:0 (21:10,21:13) i tako osvojio brončanu medalju i pokazao svoj veliki talent. Igrače je na turnirima pratio i vodio klupski trener Filip Vadlja.