Rukomet 15.02.2018. 06:30. Zadnja izmjena: 15.02.2018. 06:32.

2. LIGA-SJEVER (M): Prelogu derbi protiv Nedelišća

Čakovec - Ludbreg  45:21

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci:Musulin i Paripović (oba Bjelovar).

Čakovec: Marciuš, Horvat, Kovačević, Čapalija, Škrobar 2, Srnec 6, Horvat 1, Petek 3, Tkalčec 3, Horvatić 5, Gradišćaj 1, Dvanajščak 7, Sklepić 4, Korent 1, Radiković 7, Herman 5. Trene Josip Borković

Za razliku kad su nekad Čakovčani imali mnogo muke i problema u susretima s Ludbregom, ovaj put dileme oko pobjednika nije bilo, bila je to „igra mačke i miša“. Odigrali su igrači trenera Borkovića vrlo dobro i odgovorno u obrani i napadu, gotovo svih 60 minuta, već u 11. minuti imali su prednost od 11 razlike (17:6), s igračem manje postigli su dva gola i u 28. minuti vodili 23:9, a na odmor otišli vodstvom 24:10. Drugo poluvrijeme slično iako su priliku za igrati dobili svi igrači i svi se osim trojice vratara i mladog Čapalije upisali u listu strijelaca.

U 42. minuti već je bilo +20 (34:14), a susret je završen s visokih, čak +24 razlike što potvrđuje uvodnu konstataciju o vrlo dobroj igri i svemu što ide uz to. Valjda će se takva igra nastaviti i u sljedećem kolu kada u subotu Čakovčani gostuju u Rugvici kod tamošnjeg istoimenog sastava.

Prelog - Nedelišće  32:28

Prelog - školska-sportska dvorana. Gledatelja 200.

Prelog: Kolarek, D. Bogović 7, P. Bogović 7, Krajner 7, Novosel 2, Novak 1, Mikec 1, Lončarić, Kočet, Matijević 1, Sermek, Belić 6, Koprivec, trener Alan Belko

Nedelišće: Šipuš 1, Zebec 2, Bakač 2, Raguž 1, Topličanec, Obadić, Bedić 2, Farkaš 11, Car, Goričanec 4, L. Raguž, Slaviček 2, Škvorc 1, Bratković 2, Zebec, trener Nebojša Buvač

Kao što se i očekivalo vodeća ekipa prvenstva ekipa Preloga na «krilima» Denisa, Patrika Bogovića i Krajnera koji su postigli svaki po 7. pogodaka te ostale ekipe ostvarili u Međimurskom derbiju pobjedu protiv Nedelišća. Kod gostiju najbolji strijelac bio je Fabijan Farkaš koji je postigao 11 pogodaka.