Kultura i prosvjeta 23.04.2016. 11:09. Zadnja izmjena: 23.04.2016. 11:31.

Državno natjecanje učenika tehničkih zanimanja

Čakovečki tehničari među najboljima u Hrvatskoj

Tehnička škola Čakovec bila je u četvrtak, 21. travnja i petak, 22. travnja domaćin sedamnaestog Državnog natjecanja učenika u disciplinama tehničke mehanike, strojarskih konstrukcija te tokara i srodnih zanimanja područja obrade i montaže. 39 učenika iz 23 srednje škole odmjerilo je snage u čak tri discipline i to u praktičnom i teorijskom znanju. Čakovečka Tehnička škola imala je tri predstavnika, po jednog u svakoj kategoriji, koji su postigli iznimne rezultate.

Učenik 2. razreda Benjamin Bašek pod mentorstvom Drage Klemenčića osvojio je 2. mjesto iz područja obrade i montaže. 3. mjesto iz tehničke mehanike zaslužio je Ivan Levačić, učenik 3. razreda kojem je mentor bio Dragutin Kelin. Pohvalan plasman osigurao je i Filip Horvat, učenik 4. razreda koji je uz profesoricu Jasminku Jelačić zauzeo 7. mjesto iz područja strojarskih konstrukcija.