Biciklizam 30.07.2017. 01:23. Zadnja izmjena: 30.07.2017. 01:23.

Biciklizam

Muri Avanturi šest postolja

BK Mura Avantura je protekli vikend sa 11 natjecatelja sudjelovala i natjecala se na dva nacionalna prvenstva u brdskom biciklizmu u Bujama. U subotu se vozilo nacionalno prvenstvo u disciplini eliminator gdje međusobnim eliminacijskim utrkama otpadaju sporiji, a brži idu u slijedeći krug eliminacija i tako sve do pobjednika. Treba napomenuti da su ovdje ukupno bile samo 4 kategorije (mladi do 17 godina muški i ženski te stariji od 17 godina muški i ženski). Žene do 17 godina Ida Trstenjak osvojila titulu nacionalne viceprvakinje (srebro), u zajedničkoj kategoriji muški do 17 godina Lovro Posel 7. mjesto, Mihaeal Krobot bio je 10. i Matija Trstenjak koji je završio kao 11. U kategoriji muški preko 17 godina vozio je Patrik Antolašić uspio je ući u prvih 8, ali do postolja nažalost nije uspio doći.

U kategoriji žene preko 17 godina natjecala se Majda Horvat koja je osvojila 3. mjesto. Drugi dan u nedjelju, sudjelovali smo sa 11 natjecatelja na Nacionalnom prvenstvu R. Hrvatske u brdskom biciklizmu, disciplina olimpijski kros, XCO. Staza je bila prejednostavna, tehnički ne zahtjevna, što baš našim natjecateljima nije odgovaralo. Usprkos svemu osvojili su odlične rezultate: Matija Trstenjak U-14 nacionalni viceprvak (srebro), Ida Trstenjak U-15W nacionalna viceprvakinja (srebro), Mihael Krobot U-15 nacionalni viceprvak (srebro), Majda Horvat Elite W (bronca), David Trstenjak U-14 5., Lovro Posel Kadet 5., Antolašić Patrik Junior 5., Roko Posel U-14 6., Marko Vino U-15 7. Karlo Kolac U-15 8. i Gabrijel Sever U-13 9.

Izvor: Predrag Trstenjak