Biciklizam 17.06.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:06.

UKRATKO IZ BICIKLISTIČKOG KLUBA „MURA AVANTURA“

Biciklizam i biciklistički sport sve su poznatiji i priznatiji u „bogatoj sportskoj porodici Međimurja“, sve je više onih koji se bave ovim zdravim sportom, sve je više aktivnih članova, posebno mladih, sve je više dobrih i evidentnih rezultata, formirano je nekoliko klubova ... Jedan od najpoznatijih je onaj i Svetog Martina na Muri – „MURA AVANTURA“. Posljednji rezultati potvrđuju tezu o dobrom radu, posebno s mladima, vrlo je dobra suradnja s Općinom Sveti Martin na Muri i Zajednicom sportova Međimurja preko koje su dobivena i određena sredstva Hrvatskog olimpijskog odbora za nabavu opreme. Dobar rad potvrđuju i dobri i evidentni rezultati. Ovih dana bilježimo nekoliko takvih.

Pet mladih sudionika kluba na Nacionalnom prvenstvu u usponu na brdo /uphill/, cestovnoj utrci voženoj iz podnožja do vrha Učke osvojilo je pet medalja /zlatnu, dvije srebrne i dvije brončane/. Državna prvakinja u konkurenciji djevojčica do 13 godina superiornom vožnjom postala je mlada IDA TRSTENJAK, Matija Trstenjak /U-13/ i Timotej Kocen /U-15/ osvajači su srebrnih odličja, a Stjepan Hunjak /U-15/ i Lovro Posel /U-13/ osvojili su brončana odličja. Mladi kluba nastupili su i u austrijskom Pollau na „Junior Challenge Pollau bei Hertberg“ natjecanju, gdje je Stjepan Hunjak osvojio zlato, a Timotej Kocen srebro u kategoriji U-15, a Matija Trstenjak je u kategoriji U-13 završio utrku na dobrom 5.mjestu. Slijedi nastup na međunarodnoj utrci u Požegi te Nacionalno prvenstvo u cestovnom biciklizmu i utrci na kronometar. Pobrojani uspjesi, ali i oni raniji, kao i mnoga osvojena postolja nisu došli sami po sebi, već su plod marljivog i sustavnog rada koje mladima omogućuje Škola biciklizma Mure avanture, a prije toga i Dječji biciklistički kamp. U klubu pozivaju sve zainteresirane da im se pridruže, informacije su dostupne na mobitel 091 526 08129.