Košarka 05.12.2017. 08:28. Zadnja izmjena: 05.12.2017. 08:31.

8. kolo

4. LIGA (M): Globetka bolja od Rudara

Derbi je igran u Murskom Središću gdje je Rudar dočekao branitelja naslova Čakovec Globetku. Bio je ovo sudar najbolje obrane (Rudar) i najboljeg napada lige (Globetka). Globetka je slavila s 77:71 i tako upisala sedmu pobjedu iz isto toliko susreta. Ostali rezultati očekivani.

Rudar - Čakovec Globetka 71:77 (12:23, 16:26, 18:14, 25:14)

Rudar: Varga A. 16, Brodar N. Vrbanić K. Perčić T. 4, Radiković T. 19, Bedi M. 9, David M., Dodlek S. 12, Đokić N. 5, Vinko Novak A. 6

Čakovec Globetka: Levačić N. 9, Golubić A. 19, Gomzi K. Novak N. 5, Vugrinec D. 12, Vurušić V. 8, Franjić D. Terek M. 12, Škoda L. Golubić N. 12, Radek D., Marković G.

Gosti iz Čakovca bili su uvjerljivi u prvom poluvremenu protiv pomalo preplašenog Rudara. Globetka je na odmor otišla s plus 21. Košarkaši Rudara unatoč visokoj prednosti prvaka, nisu se predavali pa prednost do kraja treće četvrtine prvo smanjuju na minus 17. Posljednju su četvrtinu domaćini odigrali najbolje, dobili je s 11 poena prednosti, a na kraju je falilo i malo sreće da se potpuno vrate u egal. Zaslužena pobjeda Globetke na kraju ostvarena na krilima Aleksandra Golubića koji je ubacio 19 poena (5 trica).

Kotoriba - Nedelišće 70:54 (23:18, 17:10, 19:3, 11:23)

Kotoriba: Varga D.19, Zvošec A. 4, Fuš I. 2, Seličanec S., Pogorelec M., Blažeka P. 14, Matulin D-A. 11, Ribić B. 15, Zvošec F. 5

Nedelišće: Gospočić P. 12, Posavec T. 3, Ganzer M., Jalušić D. 6, Šegović I. 8, Šegović J. 3, Platužić D. 11, Pintarić J. 11

Kotoriba je u prve tri četvrtine riješila susret protiv Nedelišća. Stvorili su 28 poena prednosti što im je bilo dovoljno za pobjedu, a posljednji period Nedelišće dobiva s 12 poena razlike što im je bilo dovoljno da znatno ublaže novi poraz. Darko Varga najbolji kod Kotoribe s 19 poena dok je Pavao Gospočić predvodio Nedelišće s 12.

Dubravčan - Lepoglava 69:82 (16:16, 19:22, 18:21, 16:23)

Dubravčan: Ujlaki B. 3, Habuš V., Munka G. 23, Matotek A. 15, Klipić Kr. 21, Lisjak I. 1, Fuš H. Matotek M. 6

Dubravčan je pružao vrlo dobar otpor favoritima iz Lepoglave. Gosti su na poluvremenu bili na plus tri, a prednost su povisili na šest koševa razlike uoči posljednjih deset minuta. Susret je odlučen u posljednjoj četvrtini, a gosti na kraju zasluženo slave teže nego što su očekivali. Goran Munka najbolji s 23 poena dok je Krešo Klipić ubacio 21.

Donji Kraljevec - Vinica 80:39 (22:8, 20:10, 16:16, 22:5)

Donji Kraljevec: Lepen D. 6, Pongrac K. 7, Švenda T. 2, Moharić L. 10, Ivanović J. 22, Ivanović D. 11, Balent N. 3, Ružić M. 13, Štefan D. 6

Bio je ovo susret u kojem se znao pobjednik i prije podbacivanja lopte, a samo je bilo pitanje s kojom će razlikom susret završiti na kraju. Donji Kraljevec je do poluvremena bio na 24 poena razlike, a do kraja su prednost povisili na plus 41. Jakov Ivanović predvodio je Donji Kraljevec s 22 poena.

Parovi 9. kola: Čakovec Globetka - Grafičar, Vinica - Rudar, Lepoglava - Donji Kraljevec, Nedelišće - Dubravčan, Petrijanec - Vindija, Kotoriba slobodna.