Košarka 30.11.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:30.

A-2 liga sjever: Međimurju dvije uvjerljive pobjede

Košarkaši Međimurja prošlog su tjedna odigrali dvije utakmice A-2 lige sjever. Onu s Križevcima iz prošlog kola, kada se Križevci nisu pojavili u Čakovcu, ali kada su shvatili da im prijeti kazna od nekoliko tisuća kuna ako ne odigraju utakmicu, nazvali su KK Međimurje i zamolili da tokom tjedna odigraju susret, na što se im je izašlo u susret. Međimurje je slavilo s uvjerljivih 57 poena razlike. Drugi susret odigrali su za vikend u sklopu regularnog 8. kola kada su gostovali kod Mladosti u Đurđevcu i upisali pobjedu od 19 poena razlike.

Međimurje-Križevci 113:56 (32:9, 28:15, 22:10, 31:22)

Međimurje: Đokić 2, Kranjčec S. 34, Novak Marek 3, Stanić 1, Krajačić 13, Posavec 11, Varga, Drk 16, Kuzmić 12, Novak Medo 17, Mavrek 2, Kranjčec M. 2.

Očekivana i uvjerljiva pobjeda Međimurja protiv bivšeg prvoligaša za kojeg je upitno hoće li uopće odigrati natjecanje do kraja. Susret je bio riješen već u prvoj četvrtini, a razlika je do samog kraja samo rasla. Svi igrači koji su igrali upisali su se u listu strijelaca, a veću minutažu dobili su igrači koji manje igraju. Istakao se Stjepan Kranjčec s čak 34 poena.

košarka

Mladost-Međimurje 83:102 (15:32, 15:23, 19:32, 34:15)

Međimurje: Novak Mat. Kranjčec S. 22, Novak Marek 8, Mavrek, Varga 6, Posavec 8, Krajačić 29, Drk 13, Kuzmić 6, Novak Medo 8, Đokić, Kranjčec M. 2.

Odlično su košarkaši Međimurja ušli u susret protiv Mladosti. Čvrstom obranom dolazili su do mnogo laganih poena te su već nakon prvih 10 minuta susreta imali plus 17. Razliku su do poluvremena povisili na plus 25. Niti u trećoj četvrtini nisu posustajali, a razlika je uoči posljednjih deset minuta narasla na plus 38. Tek u posljednjoj četvrtini kada su na terenu bili većinoma juniori i igrači koji manje igraju, domaćini su znatno ublažili poraz te su izgubili s podnošljivih 19 poena razlike.

Ostali rezultati 8. kola: Bjelovar-Grafičar 72:100, Ivančica-Petar Zrinski 63:71, Koprivnica-Podravac 53:107, Križevci-Radnik  58:92.

Parovi 9. kola (05. i 06. prosinca): Međimurje-Bjelovar, Radnik-Mladost, Podravac-Križevci, Petar Zrinski-Koprivnica, Grafičar-Ivančica.