Košarka 09.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

A-2 SJEVER: 19. i 20. KOLO

19. KOLO:

Međimurju pobjeda u Bjelovaru

Košarkaši Međimurja slavili su na vrlo neugodnom gostovanju kod Bjelovara te su im tako uzvratili za poraz u Čakovcu iz prvog dijela sezone. Čakovec je upisao uvjerljiv poraz na gostovanju kod Križevaca.

Bjelovar-Međimurje 77:90 (25:15, 16:21, 14:23, 22:31)

Međimurje: Gašparić 7, Kranjčec 11, Lepen 0, Đokić 0, Posavec 0, Varga 0, Drk 13, Beriša 0, Krajačić 34, Guld 4, Novak M. 21.

Stvari za Međimurje nisu izgledale dobro nakon prvih deset minuta u Bjelovaru. Raspucani domaćini dobili su prvu dionicu s deset poena razlike, završilo je 25:15. Igrači Međimurja odigrali su puno bolje u drugoj četvrtini i do poluvremena su prednost domaćina prepolovili što je bio dobar znak za nastavak susreta.

Drugo poluvrijeme bilo je potpuno na strani Međimurja. Treću četvrtinu dobili su s devet poena razlike i minus pet s poluvremena pretvorili u plus četiri uoči odlučujućih deset minuta igre. Niti u posljednjoj dionici nije bilo posustajanja. Međimurje taj period dobiva identičnom razlikom kao i treći te na kraju upisuje važnu pobjedu koja ih ostavlja u borbi za drugu poziciju. Najbolji u redovima Međimurja bili su Danijel Krajačić s čak 34 poena i Mario Novak Marek s 21. Oni su postigli više od polovice poena Međimurja u ovom susretu.

Križevci-Čakovec 102:58 (23:14, 26:13, 29:19, 24:12)

Čakovec: Novak, Ranteš 11, Bedi, Keresteš 7, Kranjčec 6, Vojković 11, Vinko-Novak 17, Škoda 6, Biševac, Perčić, Hrkač.

Čakovec je u Križevce otputovao bez nekoliko bitnih igrača što se vidjelo na konačnom rezultatu. Domaćini su znali iskoristiti te izostankete su svaku četvrtinu dobili s devet ili više poena razlikeza na kraju uvjerljivu pobjedu od 44 poena razlike.

Najbolji kod Čakovca bio je Arijan Vinko-Novak s 17 poena dok su Ranteš i Vojković ubacili po 11 koševa.

Ostali rezultati 19. kola: Vindija-Koprivnica odgođeno, Podravac-Ivančica 107:68, Grafičar-Mladost 117:97, Petar Zrinski-Radnik 90:76.

20. KOLO

Međimurje opet u igri za naslov prvaka!

20. kolo A-2 lige sjever bilo je sve samo ne obično. Prvo i najbitnije, Međimurje je u derbiju kola slavilo protiv Grafičara, a ovom pobjedom su se izjednačili sa njima po broju pobjeda i poraza. Petar Zrinski trebao bi se izjednačiti sa njima nakon što ovaj tjedan ostvare očekivanu pobjedu protiv Mladosti. Poklon za Međimurje stigao je iz Križevaca gdje je domaći Radnik, tricom u posljednjoj sekundi slavio protiv vodećeg Podravca s 93:90 i nanio im treći poraz. Dodajmo kako im je igrač Radnika, Ivan Svoboda ubacio čak 47 poena.

Situacija je sada sljedeća, do kraja su preostala dva kola, a Međimurje ako ostvari obje pobjede, što neće biti nimalo lako jer gostuju kod Petra Zrinskog i onda u posljednjem kolu dočekuju vodeći Podravac, osvaja naslov prvaka. Dodajmo kako je Međimurje u prvom dijelu sezone poraženo od Petra Zrinskog na domaćem terenu, kao i od Grafičara u gostima dok su Podravac pobijedili u Virju. Ukoliko Grafičar ostvari obadvije pobjede, Podravac dobije Mladost što nebi trebao biti problem, a Međimurje dobije Petar Zrinski u Vrbovcu, susret posljednjeg kola između Međimurja i Podravca odlučit će o naslovu prvaka, a ako Međimurje dobije, tri momčadi imati će isti omjer pobjeda i poraza, a Međimurje bi u tom krugu bilo najbolje jer bi imali tri pobjede (dvije protiv Podravca, jedna protiv Grafičara) i poraz (od Grafičara), Podravac bi bio na omjeru 2-2, a Grafičar 1-3. Luda završnica prvenstva u svakom slučaju.

Čakovec je u susretu s puno koševa upisao poraz od Bjelovara na domaćem terenu rezultatom 88:128.

Međimurje-Grafičar 81:75 (25:18, 24:19, 19:19, 13:19)

Međimurje: Gašparić 3, Kranjčec 15, Novak 18, Lepen 5, Krajačić 20, Posavec, Varga 2, Drk 14, Beriša, Lesar, Bogdanić, Guld 4.

Mogli bismo reći da je Međimurje došlo do ove pobjede lakše od očekivanog protiv favoriziranog Grafičara s većinom međimurskih košarkaša u sastavu. Od samog početka, naši su košarkaši bili bolji, a do poluvremena su došli do 12 poena razlike. Prednost su u trećoj četvrtini podigli i na plus 18 što gosti više nisu uspjeli dostići. Uspjeli su do kraja trećeg dijela razliku spustiti na minus 12. Ta prednost bila je dovoljna Međimurju da na kraju slavi važnu pobjedu od šest poena razlike.

Danijel Krajačić (20 poena) i Mario Novak-Marek (18 koševa) opet su bili najzaslužniji za pobjedu, ali veliku pomoć imali su u Stjepanu Kranjčecu s 15 koševa te Igoru Drku koji je zabio 14. Trener Međimurja, Stjepan Novak, nakon susreta bio je pun hvale i na račun mladog Nine Lepena za kojeg veli da je na kraju donio prevagu u ovom susretu.

Kod Grafičara najbolji naši dečki, Luka Prprović s 14 poena i Manuel Novak s 11.

Čakovec-Bjelovar 88:128 (14:36, 32:25, 22:36, 18:31)

Čakovec: Ranteš 10, Bedi, Keresteš, Vojković 12, Kranjčec 13, Vinko-Novak, Škoda 2, Biševac 24, Perčić 6, Novak 7, Hrkač 14.

Čakovec se protiv Bjelovara držao još kako-tako u prvih 20 minuta kada su bili na minus 15, ali opet su pali u drugom poluvremenu kada je ponestalo snage. Bjelovar je u oba poluvremena ubacio preko 60 koševa, a na kraju su imali čak četiri igrača s preko 20 poena, točnije, jedan je ubacio više od 30, a troje preko 20. Na kraju uvjerljiv poraz od 40 poena razlike i primljenih 128 koševa protiv ponajboljeg napada lige.

Vedran Biševac s 24 koša najbolji u redovima Čakovca, Nikola Hrkač pripomogao je s 14 poena.

Ostali rezultati 20. kola: Mladost-Petar Zrinski: igra se u tjednu, Radnik-Podravac 93:90, Ivančica-Vindija 58:85, Koprivnica-Križevci 69:82.