Košarka 19.10.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:31.

A-2 SJEVER i C-1 SJEVER

A-2 SJEVER: Međimurje srušilo prvake u Virju

Košarkaši Međimurja otputovali su na gostovanje kod Podravca u Virje nakon neočekivanog poraza od Radnika iz Križevaca na domaćem terenu, ali i bez kapetana Marija Novaka Mareka zbog ozljede koljena. Iako se očekivala neizvjesna utakmica, Međimurje se pobrinulo da to bude jednosmjerna ulica.

Podravac-Međimurje 79:86 (15:31, 10:8, 16:24, 38:23)

Međimurje: Guld, Kranjčec S. 6, Novak Marek, Stanić, Varga 3, Posavec, Krajačić 33, Drk 10, Kuzmić 2, Novak Medo 12, Novak Matija 11, Kranjčec M. 10.

Međimurje je za razliku od prvog susreta protiv Radnika odlično ušlo u utakmicu, a prvi su period dobili s čak 16 poena razlike najviše zahvaljujući dobroj obrani, ali i Danijelu Krajačiću koji je u prvih 10 minuta postigao isto toliko poena, a pripomogli su mu Mario Novak Medo i Igor Drk s po osam koševa. Dakle, 26 od 31 poena u prvoj četvrtini bilo je njihovo djelo. Druga četvrtina bila je ona s najmanje poena, ukupno 18. Podravac je jako podigao agresivnost u obrani, a za razliku od prve četvrtine, dopustili su Međimurju samo osam postignutih poena. Dobra stvar za naše košarkaše bila je ta što ni Podravac nije postigao puno više, samo deset.

Pitanje susreta bilo je riješeno tokom treće četvrtine kada je Međimurje otišlo na čak 30 poena razlike. Nakon toga, uslijedilo je preveliko opuštanje jer je Podravac prvo, do kraja tog perioda smanjio na 22 poena razlike, a odličnom posljednjom četvrtinom spustili su konačnu prednost na samo sedam koševa minusa. Odličan u pobjedi Međimurja bio je Krajačić s 33 poena, a 12 je dodao Mario Novak Medo koji je odlično u obrani čuvao najboljeg igrača domaćina, Ivana Šipraka koji je ostao bez poena u prvih 30 minuta utakmice.

Sljedeće kolo donosi Međimurju novi derbi, dolazi im neporaženi Petar Zrinski iz Vrbovca koji je jedan od kandidata za prvo mjesto.

Ostali rezultati 2. kola: Ivančica-Koprivnica 76:62, Petar Zrinski-Mladost 75:73, Grafičar-Križevci 108:43, Bjelovar-Radnik 91:119.

Parovi 3. kola (24. listopad): Koprivnica-Bjelovar, Križevci-Ivančica, Mladost-Grafičar, Međimurje-Petar Zrinski, Radnik-Podravac.

C-1 SJEVER: Favoriti krenuli pobjedama

Počelo je prvenstvo C-1 lige sjever u kojem su favoriti Čakovec Globetka, Nedelišće i Petrijanec krenuli pobjedama u prvom kolu. Pobjede su također ostvarili Prelog i Dubravčan. Dodajmo kako je Petrijanec slavio u Vinici s 60:77 pošto taj rezultat nije naveden ispod. Sustav natjecanja ove sezone u C-1 ligi je taj da svaka momčad sa svakom igra dva susreta, doma i vani, a nakon toga osam prvoplasiranih ulazi u doigravanje gdje prvi igra protiv osmog, drugi protiv sedmog, treći protiv šestog i četvrti protiv petog dva susreta u kojima će se gledati koš razlika. Pobjednici idu u polufinale gdje će se također igrati dvije utakmice na koš razliku, a finale će se igrati na dvije pobjede.

Rudar-Čakovec Globetka 62:75 (16:18, 14:14, 13:20, 19:23)

Rudar: Antolović L. 2, Brodar N. Rošić Novak J. Perčić T. 4, Vojković M. 17, Bedi M. 18, Dodlek S. 5, Nerer L. Radiković T. 16.

Čakovec Globetka: Podvezanec D. Terek M. 8, Radek D. Levačić N. 12, Golubić A. 16, Zaspan B. 6, Vurušić V. 13, Franjić D. 4, Dolovski R. 9, Capek N. 7.

Košarkaši Rudara pružili su vrlo dobar otpor prvacima lige Čakovec Globetki, posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme koje su gosti iz Čakovca dobili s 30:32. Drugo poluvrijeme do izražaja ipak dolazi iskustvo i šira klupa gostiju koji su tako u obranu naslova krenuli pobjedom 62:75.

Lepoglava-Prelog 60:82 (17:21, 14:23, 16:22, 13:16)

Prelog: Jelenić M. 17, Ciglar M. Filipić J. 1, Poljak M. 6, Janković S. Ciglar D. 2, Blažona I. 12, Šarić V. Pustić L. 29, Zrna I. 15

Prelog je u prvenstvo startao uvjerljivom pobjedom na gostovanju u Lepoglavi, a bili su toliko uvjerljivi da su dobili svaku četvrtinu za pobjedu od 22 poena razlike.

Kotoriba-Nedelišće 51:87 (5:26, 23:16, 13:20, 10:15)

Kotoriba: Zvošec F. 22, Munka G. 4, Ujlaki R. Seličanec S. 7, Orehovec L. 5, Borović D. 5, Ujlaki N. 8

Nedelišće: Novak N. 10, Pintarić J. 6, Megla M. Marciuš K. Šegović I. 19, Bušković I. 22, Ganzer M. 8, Šegović J. Sudec I. 4, Horvat S. Juras S. 18

Nedelišće koje je uz Čakovec Globetku jedan od glavnih favorita za naslov, susret u Kotoribi riješilo je već nakon prve četvrtine koju su dobili s 5:26. Na kraju su slavili uvjerljivo s čak 36 poena razlike.

Dubravčan-Donji Kraljevec 69:61 (22:6, 19:22, 12:13, 16:20)

Dubravčan: Klipić  Ka. 1, Rusak 9, Matotek, Igrec 5, Lukša 3, Valpatić 3, Klipić Kr. 3, Blažeka 16, Matulin 2, Ribić 20, Štefić 7

Donji Kraljevec: Pongrac K. 4, Švenda T. 2, Glavina H. 2, Ivanović J. 22, Ivanović D. 18, Ružić M. 11, Švenda G. 2, Sinković G. K. Branilović B. Štefan D.

Pomlađeni Dubravčan u prvenstvo je krenuo pobjedom protiv Donjeg Kraljevca. Prvu četvrtinu su dobili s 22:6 što im je bilo dovoljno za pobjedu na kraju iako je Donji Kraljevec dobio preostale tri četvrtine. Zaliha iz prvog perioda bila je prevelika da bi gosti ozbiljnije zaprijetili.