Košarka 12.10.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:32.

A-2 SJEVER: Kiks Međimurja na startu lige

Košarkaši Međimurja neugodno su iznenadili svoje navijače, naime oni su u prvom kolu poraženi od Radnika iz Križevaca s 78:89. Gosti su iskoristili vrlo loše izdanje Međimurja i na kraju zasluženo slavili.

Međimurje-Radnik 78:89 (21:19, 17:27, 24:18, 16:25)

Međimurje: Novak Matija 8, Kranjčec S. 8, Novak Marek 10, Stanić, Krajačić 12, Posavec, Varga, Drk, Kuzmić 9, Novak Medo 20, Guld, Kranjčec M. 11.

Vrlo loše ušli su košarkaši Međimurja u susret, dozvolili gostujućim šuterima da se “razmašu“ i vrlo brzo je na semaforu svjetlilo 4:13 za Radnik. Ipak, uspjeli su stići pa i prestići goste do kraja prve četvrtine koju su dobili s 21:19. Vrlo loša druga četvrtina Međimurja zahvaljujući kojoj su igrači Radnika postigli čak 27 poena ili 10 više od naših košarkaša. Obrana je bila loša u ovom periodu igre, a prednost Radnika plus osam nakon prvih 20 minuta igre. Nešto angažiranijom obranom u trećoj četvrtini, Međimurje se vraća u susret i u posljednji period ulaze s dva koša minusa. Očekivao se tada preokret, ali od toga nije bilo ništa nego upravo suprotno. Bio je to period najneefikasnije igre Međimurja u napadu, postigli su 16 poena, a primili čak 25 i pobjeda je otišla zasluženo na stranu gostiju za veliko slavlje na kraju.

Nakon iznenađujućeg poraza u 1. kolu, košarkaše Međimurja čekaju paklena tri tjedna jer odmah igra sa sva tri protivnika koja ciljaju na sam vrh lige. Već u sljedećem kolu gostuju kod prvaka lige, Podravca iz Virja, nakon toga dolazi im pojačani Petar Zrinski iz Vrbovca, a nakon toga odlaze na gostovanje kod viceprvaka lige, Grafičara iz Ludbrega.

Ostali rezultati 1. kola: Koprivnica-Grafičar 77:88, Ivančica-Bjelovar 62:75, Mladost-Podravac 77:98, Koprivnica-Petar Zrinski 49:93.