Košarka 24.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

A-2 SJEVER: MEĐIMURJE NIJE USPJELO

Košarkaši Međimurja nisu uspjeli osvojiti naslov prvaka A-2 lige sjever i time izboriti kvalifikacije za A-1 ligu. Bolji u odlučujućem susretu posljednjeg 22. kola bio je Podravac iz Virja koji je nakon dugo godina uspio osvojiti naslov prvaka. Gosti su zasluženo slavili i osvojili naslov, a tijekom cijelog prvenstva bili su vodeći na ljestvici. Čakovec je i u posljednjem kolu doživio uvjerljiv poraz, bolji je bio viceprvak, Grafičar iz Ludbrega.

Međimurje-Podravac 82:90 (23:24, 21:17, 16:23, 22:26)

Međimurje: Gašparić, Kranjčec 23, Novak 8, Lepen, Krajačić 16, Posavec , Varga 13, Drk 11, Beriša, Đokić, Guld 11.
Podravac: Molnar 8, Arlović, Nikolić 12, Šiprak 14, Drljanovčan, Hrženjak 10, Balatinec, Kenđelić, Šestak 12, Molnar, Koščić 24, Baruškin 10.

Dvorana I. O.Š. bila je prepuna, puno navijača Međimurja, ljubitelja košarke i grupa navijača Podravca napunili su tribine do posljednjeg mjesta. Gosti iz Virja krenuli su silovito iako su im dva ponajbolja igrača susret započela na klupi (Ivan Šiprak i Zoran Koščić). Serija gostiju na otvaranju susreta bila je 7:0, ali Međimurje uzvraća na krilima Stjepana Kranjčeca i Danijela Krajačića serijom 11:2 te prelaze u vodstvo.
Ulaskom u igru Šipraka i Koščića Podravac igra bolje te prvu četvrtinu završava s poenom prednosti. Potpuno neizvjesna bila je i druga četvrtina, a Međimurje tricama Krajačića i Kranjčeca te s pet poena Alena Varge koji je ušao u igru u posljednje tri minute prvog dijela na poluvremenu ima vodstvo od 44:41. Dodajmo tu i da je Varga iznudio treći prekršaj najboljeg igrača Podravca, Šipraka što je bila voda na njihov mlin u nastavku utakmice.

Međimurje igra bolje u trećoj četvrtini, a u jednom trenutku su došli do šest koševa razlike, ali tada se u igru vraća Šiprak koji postiže sedam od deset posljednjih koševa svoje momčadi u tom periodu. Podravac je okrenuo vodstvo Međimurja i u posljednju dionicu ušao s četiri poena prednosti.

Stečenu prednost Podravac je održavao tijekom cijele posljednje četvrtine. Tračak nade za Međimurje pojavio se kada je na 17 sekundi do kraja Varga pogodio svoju treću tricu i smanjio na minus četiri, ali igrači Podravca, posebno Koščić pogađaju slobodna bacanja nakon brzih prekršaja igrača Međimurja. Nezaustavljiv za obranu Međimurja bio je Koščić u posljednjoj četvrtini, a samo u tom periodu postigao je 12 poena. Podravac je na kraju zasluženo slavio rezultatom 82:90 i osvojio naslov prvaka. Međimurje je ovim porazom na kraju završilo na trećem mjestu.

Razlozi poraza Međimurja su u lošem skoku, previše napadačkih skokova uhvatili su gostujući centri Ilija Nikolić i Šiprak, ali i u lošoj napadačkoj igri svojih najboljih igrača. Mario Novak-Marek postigao je samo osam poena u ovom susretu, a svih osam je bilo iz slobodnih bacanja, niti jedan iz igre. Krajačić je odigrao odlično prvo poluvrijeme, postigavši 16 poena, ali u drugom poluvremenu nije postigao niti jedan poen. Jedan od razloga je i “kratka“ klupa pa je tako junior Međimurja, Grega Guld igrao cijelu utakmicu bez zamjene dok su gosti koristili dva juniora, a često su ta dva juniora bila u istom trenu na terenu.
Najbolji u redovima Međimurja u ovom susretu bio je Kranjčec s 23 poena, ali samo dva su bila u posljednjoj odlučujućoj četvrtini. Krajačić se zaustavio na spomenutih 16, dok je Varga postigao 13 u samo desetak minuta igre. Goste je predvodio odlični Koščić s 24 poena, a ujedno je bio i najbolji strijelac susreta.

Čakovec-Grafičar 67:109 (16:22, 14:28, 16:21, 21:38)

Čakovec: Hrkač, Ranteš 4, Keresteš, Vojković, Kranjčec 6, Vinko Novak 16, Škoda, Biševac 11, Vehtersbah-Stojan 20, Novak 6, Perčić 4.

Čakovec je i u posljednjem kolu doživio uvjerljiv poraz. Bolji su bili prošlogodišnji prvaci, a sada viceprvaci lige, Grafičar iz Ludbrega. Gostima su bile dovoljne dvije vrlo uvjerljive četvrtine za pobjedu od 42 poena razlike. Momčad Čakovca dobro je parirala u prvoj i trećoj četvrtini dok su drugu izgubili s 14, a posljednju s 17 koševa razlike. Petar Vehtersbah Stojan predvodio je Čakovec u ovom susretu s 20 poena dok je Arijan Vinko Novak postigao 16.

Ostali rezultati 22. kola: Bjelovar-Petar Zrinski 116:83, Mladost-Vindija 92:111, Radnik-Križevci 90:81, Ivančica-Koprivnica 88:79.