Košarka 08.12.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:30.

A-2 SJEVER: Međimurje prvi dio zaključilo pobjedom

Košarkaši Međimurja zaključili su prvi dio A-2 lige sjever pobjedom protiv uvijek vrlo neugodnog Bjelovara. Susret je riješen tek u posljednjoj četvrtini, a prvi dio lige, Međimurje je završilo kao drugo s jednim porazom, iza Radnika iz Križevaca koji je slavio u svih devet susreta.

Međimurje-Bjelovar 106:95 (22:20, 30:20, 18:29, 36:26)
Međimurje: Novak Matija 12, Kranjčec S. 17, Novak Mario ml. 27, Stanić, Krajačić 19, Posavec, Varga, Drk 6, Kuzmić 6, Novak Mario st. 19, Đokić, Kranjčec M. Trener: Stjepan Novak
Nakon izjednačene prve četvrtine poslije koje su košarkaši Međimurja imali samo dva poena razlike, uslijedila je odlična treća četvrtina u kojoj su naši košarkaši ubacili čak 30 poena i na odmor otišli s 12 poena prednosti.

Jedna od najboljih napadačkih momčadi lige posljednjih godina nije se odlučila predati samo tako. Raspucali su se tada odlični šuteri Bjelovara i u trećoj četvrtini potpuno anulirali prednost Međimurja koja je nakon 30 minuta igre iznosila samo jedan jedini poen.

Odlučujućih deset minuta Međimurje je bilo još učinkovitije, a bila im je to jedna od najboljih četvrtina u sezoni. Ubacili su čak 36 poena, primili deset manje za tešku ali zasluženu pobjedu na kraju od 106:95.
Strijelce Međimurja predvodio je kapetan Mario Novak-Marek s 27 poena.

Slijedi pauza od mjesec dana, a onda derbi protiv Radnika

Drugoligaški obruči mirovat će nešto više od mjesec dana zbog Božićno-novogodišnje pauze. Natjecanje se nastavlja 09. siječnja 2016. godine, a Međimurje u 10. kolu gostuje kod Radnika iz Križevaca, jedine neporažene momčadi do sada. Biti će to jedan od najbitnijih susreta Međimurja u sezoni jer bi se eventualnim porazom skoro pa oprostili od prvog mjesta koje vodi u kvalifikacije u A-1 ligu.
Radnik je u 1. kolu slavio u Čakovcu s 78:89, a Međimurje će ganjati pobjedu od 12 poena razlike zbog boljeg međusobnog omjera. Pobjede li s manje od 11 koševa razlike, tada će na kraju sezone morati imati pobjedu više od Radnika da budu prvi. Najgora situacija biti će u slučaju poraza, tada bi Radnik pobjegao na dvije pobjede razlike i do kraja prvenstva Međimurje bi jako teško došlo do broja jedan. No, Radnik nije nepobjediv, u prvenstvu su bez poraza, ali su u finalu kupa Koprivničko-križevačke županije izgubili od trećeplasiranog Podravca na domaćem terenu što znači da se protiv njih može, posebno ako se zaustavi odlična bekovska linija Ivan Tomas-Ivan Svoboda. Ispod koševa, Međimurje je u velikoj prednosti.

Ostali rezultati 9. kola: Radnik-Mladost 102:80, Podravac-Križevci 104:57, Petar Zrinski-Koprivnica 74:60, Grafičar-Ivančica (igra se 12. prosinca).