Košarka 09.02.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

A-2 SJEVER: Porazi Međimurja i Čakovca

16. kolo A-2 lige sjever bilo je nesretno za oba naša kluba. Međimurje je poraženo od Radnika u Križevcima te je treće mjesto prepustilo upravo ovom protivniku. Čakovec je u Murskom Središću igrao protiv Mladosti iz Đurđevca koju su u prvom dijelu prvenstva na njihovom terenu dobili. Niti 12 poena prednosti pred kraj treće četvrtine nije bilo dovoljno za pobjedu. Gosti su u posljednjoj četvrtini preokrenuli i slavili pobjedu.

Radnik-Međimurje 90:84 (21:17, 26:23, 22:17, 21:27)

Međimurje: Gašparić, Kranjčec 12, Novak 29, Lepen 2, Đokić 2, Varga 4, Drk 5, Dodlek, Krajačić 24, Guld 6.

Iako je Međimurje u prve tri četvrtine bilo blizu Radniku, sva tri perioda izgubili su između tri i pet poena razlike i u posljednju dionicu ušli s minus 12. Posljednju četvrtinu uspjeli su dobiti, ali s šest poena razlike što nije bilo dovoljno za preokret. Domaćini su slavili na krilima sjajnog Ivana Svobode koji je postigao Međimurju čak 42 poena. I drugi prvoligaški igrač povratnik u redove Radnika bio je vrlo dobar, Ivan Tomas zabio je 22 koša i ta su dva igrača bila previše za obranu Međimurja.

Od naših košarkaša najbolji Mario Novak s 29 koševa, dok se Danijel Krajačić zaustavio na 24. Za pobjedu u ovom susretu falilo je više raspoloženih igrača jer jedino je Stjepan Kranjčec s 12 koševa bio na razini, od ostalih nitko više od šest koševa.

Čakovec-Mladost 69:84 (16:13, 17:23, 20:15, 16:33)

Čakovec: Novak 6, Ranteš, Perčić, Keresteš, Vojković 10, Radiković 4, Vinko-Novak 6, Biševac 23, Vehsterbah 6, Kranjčec, Hrkač 14.

Čakovec je doživio novi poraz zahvaljujući svojim greškama krajem treće i u četvrtoj četvrtini kada su potpuno pali, posebno kondicijski. Nakon dvije trice Nikole Hrkača tri minute do kraja treće četvrtine, Čakovec je imao plus 12 da bi nakon toga dopustili gostima da do kraja četvrtine smanje na samo minus dva. U posljednjoj četvrtini, najbolji igrač gostiju, Zoran Jančijev (35 koševa) počeo je pogađati trice s osam, pa devet metara, priključio mu se i najstariji Dautanec (29 koševa) i Mladost je posljednji period dobila s čak 17 koševa razlike za na kraju uvjerljivu pobjedu od 15 koševa razlike.

Vedran Biševac zabio je 23 poena, Hrkač 14, a treba spomenuti i kadeta Matiju Vojkovića koji je postigao 10 poena i s par lijepih poteza u drugoj četvrtini pokazao da se radi o vrlo talentiranom igraču.

Od prošlog 15. kola dužni smo vam kompletne rezultate i strijelce Međimurja i Čakovca iz njihovih susreta.

Međimurje-Ivančica 81:65 (20:9, 23:21, 24:13, 14:22)

Međimurje: Gašparić 16, Kranjčec 11, Novak 18, Lepen 6, Krajačić 10, Posavec, Pađan 1, Drk 8, Dodlek 6, Beriša, Đokić, Guld 5.

Podravac-Čakovec 126:52 (38:10, 34:15, 30:16, 24:11)

Čakovec: Novak 3, Ranteš 4, Škoda, Keresteš, Vojković 11, Kranjčec 6, Vinko Novak 15, Perčić 9, Vehstersbah 4.

Ostali rezultati 15. kola: Petar Zrinski-Vindija 77:73, Grafičar-Križevci 96:75, Bjelovar-Koprivnica 94:56, Mladost-Radnik 99:110.

Ostali rezultati 16. kola: Vindija-Podravac 80:76, Koprivnica-Grafičar 64:111, Ivančica-Bjelovar 85:108, Križevci-Petar Zrinski 62:95.