Košarka 01.12.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:51.

A-2 SJEVER: Prvi poraz Međimurja, Podravcu vrh

Košarkaši Međimurja upisali su prvi poraz u A-2 ligi sjever. Za njih je opet bio koban Bjelovar koji je očito “crna mačka“ za Čakovečki sastav. Najavili smo u prošlom broju da bi ovo trebao biti susret na puno poena, a tako je i bilo. Gosti iz Bjelovara slavili su s 100:102.

Međimurje-Bjelovar 100:102 (27:27, 24:24, 24:24, 25:27)

Međimurje: Gašparić 12, Kranjčec 29, Novak -, Lepen -, Krajačić 22, Posavec -, Varga 3, Drk 18, Dodlek 7, Đokić 2, Guld 7.

Neizvjesniju utakmicu dugo nismo vidjeli. Međimurje j Bjelovar odigrali su odličnu napadačku utakmicu, a rezultat je nakon svake od prve tri četvrtine bio izjednačen. Tek u posljednjoj dionici gosti iz Bjelovara uspjeli su zabiti dva koša više od našeg predstavnika. Veliki hendikep za Međimurje i trenera Stjepana Novaka bilo je neigranje njegovog brata i ponajboljeg igrača ove momčadi, Maria Novaka-Mareka. Bio je ovo prvi poraz Međimurja koji ih je koštao i vodećeg mjesta na ljestvici koje je sada preuzeo Podravac iz Virja, sada jedina neporažena momčad lige.

Stjepan Kranjčec predvodio je Međimurje s 29 poena, a na 22 se zaustavio Danijel Krajačić. Dok tu još dodamo vrlo težak raspored u posljednja tri kola lige (Grafičar u gostima, Petar Zrinski doma, Podravac u Virju) vrlo lako bi se mogao desiti još veći pad na ljestvici, ali Međimurje je uvijek odigralo vrlo dobro protiv najboljih ekipa pa ne treba sumnjati da neće dati sve od sebe i u posljednja tri kola prvog dijela. Glavni problem je kratka klupa i centar kojeg Međimurje nažalost nema.

Čakovec-Križevci 68:95 (16:24, 20:23, 16:28, 16:20)

Čakovec: Novak 10,Kranjčec,Škoda, Keresteš 2, Vojković 10, Radiković 14,Bedi 10,Vinko Novak 6,Perčić, Vehtersbah 4, Baksa, Hrkač 12.

Sedmi poraz u prvenstvu doživio je Čakovec protiv bivšeg prvoligaša Križevaca. Gosti su dobili sve četvrtine i slavili s uvjerljivih 27 poena razlike. Križevci su do poluvremena napravili 11 poena razlike, a u trećoj su četvrtini potpuno riješili utakmicu. Taj su period dobili s 12 poena viška za ukupnih plus 23 uoči posljednjih deset minuta što Čakovec nije uspio smanjiti. Najbolji u redovima Čakovca bio je Tomislav Radiković s 14 poena dok je Nikola Hrkač dodao 12.

Ostali rezultati 8. kola: Koprivnica-Vindija 67:91, Ivančica-Podravac 46:99, Radnik-Petar Zrinski 107:75, Mladost-Grafičar 85:120.