Košarka 13.04.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

C-1 SJEVER: Međimurje Globetka povela u finalu

Počela je finalna serija C-1 lige između branitelja naslova, Međimurje Globetke i Nedelišća. Prednost domaćeg terena ima drugoplasirana Međimurje Globetka iz regularnog dijela, dok se Nedelišće plasiralo u finale kao četvrtoplasirano iz uvodnog dijela natjecanja. Finale se igra na dvije pobjede. Neizvjestan prvi dvoboj otišao je na stranu Međimurje Globetke.

Međimurje Globetka-Nedelišće 64:60 (20:13, 16:21, 17:12, 11:14) 1-0

Međimurje Globetka: Marković 3, Vugrinec 2, Capek 2, Franjić, Škoda, Levačić 10, Ostoja 10, Terek 20, Zaspan 10, Dolovski, Vurušić 7, Radek.

Nedelišće: Gospočić 9, Pintarić, Lesar 2, Ganzer 4, Marciuš 2, Šegović I. 2, Bušković 14, Šegović I. Sudec, Horvat 13, Juras 14.

Domaćini su prvu dionicu dobili s sedam poena prednosti, ali u drugoj četvrtini gledali smo puno bolje Nedelišće koje do poluvremena smanjuje na samo dva poena razlike. Međimurje Globetka na krilima Matije Tereka koji je bio najbolji strijelac utakmice s 20 poena bolja u trećoj četvrtini i u odlučujući period susreta ulazi s sedam koševa razlike. Iako su tokom cijelog susreta imali vodstvo, nikako nisu uspjeli prelomiti utakmicu zahvaljujući trojcu Bušković-Juras-Horvat koji je Nedelišće vraćao na minimalan zaostatak. Posljednja dionica je otišla na stranu gostiju s tri poena razlike, ali to im nije bilo dovoljno da preokrenu rezultat. Međimurje Globetka je na kraju slavila s četiri poena razlike, a prema prikazanoj igri, očekuje nas vrlo zanimljiva finalna serija.

Međimurje Globetka sada vodi s 1-0 u pobjedama i ima meč loptu koju može iskoristiti već u subotu u Nedelišću kada pobjedom mogu doći do obrane naslova prvaka. Ukoliko izgube, očekuje ih treći, odlučujući susret na njihovom terenu u Čakovcu.