Košarka 14.11.2017. 10:17. Zadnja izmjena: 14.11.2017. 10:24.

5. kolo

Četvrta košarkaška liga: Dvoboj prvaka i viceprvaka pripao prvacima

Derbi 5. kola Četvrte lige igran je u Čakovce gdje je prvak Globetka dočekala viceprvaka Kotoribu. Momčadi su igrale toplo hladno, a na kraju je slavila Globetka 89:80 i nanijela drugi poraz Kotoribi. Nedelišće je u zaostalom susretu iznenađujuće poraženo na gostovanju kod Grafičara II nakon produžetka dok je Donji Kraljevec protiv tog Grafičara II samo dan poslije upisao uvjerljivu pobjedu. Rudar je bio uvjerljiv protiv Dubravčana s 41 poenom razlike.

Čakovec Globetka-Kotoriba 89:80 (24:10, 12:23, 35:15, 18:32)

Čakovec Globetka: Levačić N. 8, Novak N. 6, Franjić D. Golubić A. 27, Vugrinec D. 8, Vurušić V. 29, Škoda L. Radek D. Marković G. 9.

Kotoriba: Varga D. 18, Zvošec A. 17, Fuš I. 13, Pogorelec M. 2, Blažeka P. 28, Matulin D. A. 2.

Za ovu utakmicu mogli bi reći da je u jednu ruku bila čudna. Momčadi su igrale u ritmu toplo-hladno. Čakovec Globetka krenula je uvjerljivo i dobila prvu četvrtinu s 14 poena razlike. Drugu četvrtinu kao da su si momčadi zamjenile uloge pa je Dubravčan bio uvjerljiv i taj period dobiva s plus 11 za samo minus tri na poluvremenu. Globetka je treću četvrtiu na krilima odličnog Aleksandra Golubića dobila s 35:15 za plus 23 uoči posljednje četvrtine. Susret je tu bio riješen, uslijedilo je opuštanje domaćina što Kotoriba koristi. Gosti se nisu predavali do samog kraja, dobili su taj period s 32:18, ali to je bilo dovoljno samo za ublažiti poraz. Vedran Vurušić predvodio je Globetku s 29 poena, a ranije spomenuti Golubić ubacio je 27 poena, svi njegovi poeni bili su trice, ubacio ih je čak devet! Globetka je na ovom susretu ubacila nevjerojatnih 19 trica. Patrik Blažeka kod Kotoribe najefikasniji s 28 poena dok je Darko Varga ubacio 18. Spomenimo kako su gosti pružali odličan otpor unatoč tome što su sa samo šest igrača došli na utakmicu. Već drugo kolo u nizu nisu mogli računati na studenta Petra Fuša i ozljeđenog Brunu Ribića

Grafičar II-Nedelišće 76:73 (14:18, 20:22, 20:14, 15:15, 7:4)

Nedelišće: Pintarić J. 17, Bašek V. 2, Gašparlin S. 2, Posavec T. Jalušić M. Marciuš K. 15, Šegović I. 15, Ganzer M. 3, Platužić D. 4, Jalušić D. 15.

Nedelišće je odigralo jedno dobro prvo poluvrijeme nakon kojeg su imali šest poena prednosti. Ta se prednost istopila u trećoj četvrtini koju domaćini dobivaju s 20:14 za potpuni egal uoči posljednjih deset minuta. Prava drama odvijala se u posljednjoj četvrtini nakon koje nije bilo pobjednika pa se otišlo u produžetak. U dodatnih pet minuta Nedelišće više nije imalo koncentracije te je na kraju upisan neplanirani poraz. Jura Pintarić najbolji kod Nedelišća s 17 poena dok je trio Marciuš-Šegović-Jalušić ubacio po 15 poena, ali nije bilo dovoljno za pobjedu.

Donji Kraljevec-Grafičar II 90:67 (18:19, 17:22, 28:9, 27:17)

D.Kraljevec: Dopuđ L. 2, Lepen D. 10, Švenda T. 8, Krušelj B. Štefan J. 5, Ivanović J. 24, Horvat L. 5, Ivanović D. 14, Moharić L. 8, Ružić M. 7, Novosel M. 7, Štefan D.

Samo dan poslije utakmice sa Nedelišćem, Grafičar II dobro se držao u prvom poluvremenu na gostovanju kod Donjeg Kraljevca. Gosti su imali šest poena prednosti nakon prvih 20 minuta, ali snage za nešto više nije bilo. Donji Kraljevec je potpuno razbio goste u drugom poluvremenu. U trećoj četvrtini koju dobivaju s 19 poena razlike minus šest pretvaraju u plus 13, a u posljednjoj dionici dodatno povećavaju prednost na konačnih plus 23. Jakov Ivanović predvodio je Donji Kraljevec s 24 poena.

Rudar-Dubravčan 92:51 (28:17, 23:12, 25:0, 16:22)

Rudar: Varga A. 20, Đokić N. 8, Rošić-Novak J. 19, Perčić T. 7, Radiković T. 8, Vinko-Novak A. 14, Dodlek S. 8, Sobočan L. 6, Lesar F. 2.

Dubravčan: Klipić Ka. 21, Ujlaki B. , Habuš V.6, Matotek A. 8, Klipić Kr. 13,Lisjak I. 3, Matotek M. Fuš H.

Rudar je ostvario očekivanu pobjedu protiv Dubravčana u susretu u kojem su se gosti dobro držali u prvih pet-šest minuta susreta, ali protiv jednostavno kvalitetnijeg protivnika nisu mogli. Rudar je do poluvremena otišao na 22 poena razlike, a u trećoj četvrtini su Dubravčan ostavili bez i jednog postignutog poena. Kvalitetna obrana i puno promašaja, čak i onih otvorenih šuteva donijelo je Rudaru plus 47 uoči posljednjih deset minuta. Gosti su uspjeli dobiti posljednju dionicu s šest koševa viška pa je susret završio s plus 41 za Rudar koji su predvodili Alen Varga s 20 i kadet Jan Rošić-Novak s 19 poena. Karlo Klipić najbolji u Dubravčanu s 21 poenom.

Ostali rezultati 5. kola: Lepoglava-Petrijanec 92:60, Vinica-Vindija odgođeno, Nedelišće slobodno.

Parovi 6. kola: Petrijanec-Nedelišće, Vindija-lepoglava, Kotoriba-Vinica, Dubravčan-Čakovec Globetka, Donji Kraljevec-Rudar, Grafičar II slobodan.