Košarka 31.10.2019. 11:15. Zadnja izmjena: 31.10.2019. 11:16.

Treća liga košarkaša sjever

Donji Kraljevec “uraganskom“ zadnjom četvrtinom razbio Varaždince

Krenulo je natjecanje u Trećoj ligi košarkaša, a u prvom kolu su branitelji naslova, Čakovec Globetka došli do pobjede protiv gradskih rivala, mlade momčadi Međimurja II s 82:72, a do pobjede su ih vodili Aleksandar Golubić i Vedran Biševac s po 17 poena. Mislav Kranjčec je s 22 poena bio prvo ime kod poraženih.

Dubravčan je na domaćem terenu razbio Rudar koji je na utakmicu doputovao bez cijele prve petorke iz prošle sezone. Protiv gostiju iz Murskog Središća su slavili s 96:44. Najbolji kod pobjednika Bruno Ribić s 20 poena dok je kod Rudara povratnik Tomislav Radiković ubacio 13.

Donji Kraljevec je na teškom gostovanju u Varaždinu krenuo dobro protiv Sjever American Dollara. Na poluvremenu su imali dva poena prednosti da bi domaćini preokrenuli u trećem periodu i u posljednjih 10 minuta ušli s 5 poena prednosti. U posljednjoj četvrtini na terenu je bio samo Donji Kraljevec. Potpuno su nadigrali domaćine, razbili ih u tom periodu s 33:6 za konačnu pobjedu 99:77 do koje su ih vodili maestralni David Ivanović s 34 te Tomislav Švenda s 25 poena.