Košarka 26.10.2019. 08:57. Zadnja izmjena: 26.10.2019. 08:57.

Košarka

DRUGA KOŠARKAŠKA LIGA SJEVER: Dvije pobjede Međimurja na startu sezone

Košarkaši Međimurja otvorili su novu prvenstvenu sezonu s dvije pobjede u prva dva kola Druge lige košarkaša sjever. Prvenstvo su otvorili pobjedom na gostovanju u Zagrebu kod Labrade 1971 Žurko rezultatom 78:67 da bi u drugom kolu na domaćem terenu bili bolji od Petra Zrinskog iz Vrbovca s 91:77.

Labrada 1971 Žurko-Međimurje 67:78

Međimurje: Novak Matija 8, Ostoja D. 7, Kranjčec M. 5, Rusak L. 4, Drk I. 8, Golik I. 4, Novak Mario, Kljaić V. 3, Kranjčec S. 13, Horvat S. 10, Krajačić D. 16.

Legendarna dvorana Trnsko u Zagrebu bila je poprište dvoboja prvog kola između Labrade i Međimurja u kojoj su naši košarkaši pitanje pobjednika riješili u prve tri četvrtine.

Već se nakon prvih deset minuta vidjelo da je Međimurje favorit u ovom susretu jer su taj period riješili u svoju korist s deset koševa razlike. Druga dionica protekla je u izjednačenoj igri pa se na “veliki odmor“ otišlo s 11 poena prednosti za Međimurje.

U trećoj četvrtini je Međimurje dokrajčilo protivnike. Pobjegli su na 19 poena prednosti uoči posljednjih deset minuta. Trener Mario Novak je u toj dionici dao priliku svim igračima što su domaćini iskoristili za smanjenje razlike. Danijel Krajačić bio je najbolji kod Međimurja s 16 poena.

Međimurje-Petar Zrinski 91:77

Međimurje: Novak M. 4, Pongrac T. Kranjčec M. 10, Rusak L. 3, Mićanović D. Drk I. 15, Golik I. 14, Ostoja D. 8, Kljaić V. Kranjčec S. 9, Horvat S. 7, Krajačić D. 21.

Uraganskom prvom četvrtinom krenuli su u prvu domaću utakmicu nove sezone košarkaši Međimurja. Ubacili su čak 40 poena i već nakon prvih deset minuta imali 25 poena prednosti. Razlika je do kraja prvog poluvremena narasla na 29 koševa viška što je malo uspavalo naše košarkaše nakon pauze.

Gosti su potpuno nadigrali Međimurje u trećem periodu koji su dobili s 19 poena razlike i vratili se u utakmicu uoči posljednjih deset minuta. Tu su se košarkaši Međimurja uozbiljili i rutinski priveli utakmicu kraju, a opet je najbolji bio Danijel Krajačić, ubacio je 21 poen dok je Igor Drk zabio 15.