Košarka 04.11.2019. 10:04. Zadnja izmjena: 04.11.2019. 10:06.

Košarka

Druga liga košarkaša: Međimurje na vrhu sjevera

Samo četiri dana nakon velikog derbija u finalu Kupa regije sjever, košarkaši Međimurja na domaćem su terenu igrali novi derbi. Stigao je Podravac koji je uz Međimurje u prva tri kola bio bez poraza. Nakon što su gosti držali vodstvo do treće četvrtine, naši su košarkaši uspjeli pronaći pravi ritam i doći do tijesne pobjede 74:71 za vrh ljestvice.

• Međimurje-Podravac 74:71 (19:23, 18:21, 19:14, 18:13)

Međimurje: Novak M. 8, Pongrac T. Kranjčec M. 6, Drk I. 7, Golik I. 11, Ostoja D. 12, Kranjčec S. 11, Horvat S. Krajačić D. (cap) 19 Bartolić L. Rusak L. Čajić I.

Ono što je veselilo trenera Međimurja, ali i njihove navijače, povratak je u sastav nakon ozljeda najboljeg igrača Danijela Krajačića i prvog organizatora igre Stjepana Kranjčeca. Iako je Krajačić prije ovog susreta odradio tek pola treninga, a Kranjčec tek jedan i pol, upravo su ova dva igrača bila važni faktori pobjede.

Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu te su na odmor otišli vodstvom 44:37. Bolja igra Međimurja krenula je od treće četvrtine. Naši su košarkaši do krajatog perioda smanjili prednost na samo minus dva, a u posljednjoj su četvrtini nakon velike borbe došli do konačnog preokreta i pobjede. Opet je presudilo iskustvo košarkaša Međimurja u odnosu na pomlađeni ali vrlo dobar sastav gostiju.

Novopečeni otac Krajačić kojem ovim putem čestitamo, bio je prvo ime Međimurja s 19 poena, Davor Ostoja je zabio 12, a Stjepan Kranjčec i Ivan Golik po 11.

Ostali rezultati 4. kola: Grafičar-Vindija 110:63, Bjelovar-Koprivnica 91:80, Ivančica-Petar Zrinski 81:79, Virka-Labrada 75:86, Radnik slobodan.

Parovi 5. kola: Petar Zrinski-Virka, Koprivnica-Ivančica, Podravac-Bjelovar, Vindija-Međimurje, Radnik-Grafičar.