Košarka 20.12.2016. 08:17. Zadnja izmjena: 20.12.2016. 08:22.

A - 2 liga sjever (M)

KK Međimurje godinu završilo pobjedom i trećom pozicijom u poretku

Nakon dva uzastopna poraza, košarkaši Međimurja vratili su se na pobjedničke staze. Na gostovanju kod pretposljednjeg Bjelovara bili su uvjerljivi, a slavili su rezultatom 99:78.

Bjelovar - Međimurje 78:99 (14:23, 18:20, 25:32, 21:24)

Međimurje: Ostoja 10, Novak Mar. 19, Kranjčec M. 6, Horvat 10, Valpatić 5, Drk 8, Kuzmić 8, Biševac 14, Kranjčec S. 14, Novak Mat. 5.

Nakon iznenađujućeg poraza u Đurđevcu u prošlom kolu (drugog uzastopnog), košarkaši Međimurja vratili su se pobjedama. Protiv Bjelovara su krenuli maksimalno motivirani i ozbiljni što im je donijelo plus devet nakon prve četvrtine. Razlika je do poluvremena porasla na plus 11.

Susret je riješen u trećem periodu, a u njemu su momčadi postigle najviše koševa. Igrači Međimurja zabili su 32 koša u toj četvrtini i povisili razliku na nedostižnih plus 18 uoči posljednjih deset minuta. Utakmica je rutinski privedena kraju za konačnih plus 21.

Međimurje je do osme pobjede predvodio kapetan Mario Marek Novak s 19 poena, a po 14 su ubacili Stjepan Kranjčec i povratnik Vedran Biševac koji je pojačao Međimurje za nastavak sezone. Prošle je sezone igrao za Nedelišće u C - 1 ligi, ovu je započeo u dresu Preloga, a nakon samo par susreta prelazi u Međimurje.

On je posljednjih mjesec dana trenirao s momčadi Međimurja, a ovo mu je bio prvi susret nakon povratka u klub. Međimurju će donijeti energiju i kvalitetnu obranu, baš ono što ovoj momčadi treba u nastavku sezone gdje je čekaju teška gostovanja u Ludbregu i Virju.

10. kolo bilo je posljednje u ovoj godini, a sada slijedi pauza do 14. siječnja iduće godine kada u 11. kolu Međimurju dolazi KK Ivanić iz Ivanić Grada.

Ostali rezultati 10. kola: Grafičar - Petar Zrinski 74:67, Radnik - Ivančica 73:70, Mladost - Podravac 78:105, Ivanić - Koprivnica 91:58.