Košarka 16.11.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:31.

KOŠARKA: A-2 sjever - Međimurju pobjeda u Koprivnici

Nakon teškog i razočaravajućeg poraza Međimurja u polufinalu Kupa regija sjever “Krešimir Ćosić“ protiv Grafičara na domaćem terenu trebalo je odraditi gostovanje kod Koprivnice. Vidjelo se da Međimurje nije na onoj razini na kojoj smo ih navikli gledati, ali pobjeda nije došla u pitanje. Slavili su igrači Međimurja s 79:91 iako su na poluvremenu bili u zaostatku.

Koprivnica-Međimurje 79:91 (25:24, 17:15, 17:22, 20:30)

Međimurje: Novak Matija 17,Kranjčec S. 4,Novak Mario Marek 16,Stanić 2,Kuzmić 2,Guld, Krajačić 27, Drk 13, Mavrek, Đokić 4, Kranjčec M. 6.

Nakon što je Koprivnica dobila prve dvije četvrtine i na poluvrijeme otišla s plus tri, Međimurje je u trećoj četvrtini preokrenulo i ušlo u posljednju dionicu s plus dva. Susret su riješili uvjerljivom posljednjom četvrtinom koju su dobili s deset poena razlike za konačnih 79:91. U sljedećem kolu Međimurju u Čakovec dolazi uvjerljivo najlošija momčad lige, Križevci.

Ostali rezultati 6. kola: Grafičar-Podravac 86:78, Ivančica-Radnik 86:92, Križevci-Mladost 78:85, Bjelovar-Petar Zrinski 89:83.

Parovi 6. kola (21. i 22. studeni): Mladost-Bjelovar, Međimurje-Križevci, Radnik-Koprivnica, Podravac-Ivančica, Petar Zrinski-Grafičar.