Košarka 02.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:02.

KOŠARKA: C-1 SJEVER

Dubravčan “preživio“ Nedelišće nakon dva produžetka

Utakmica kakvu već dugo nismo vidjeli u ovom rangu, odigrana je u Nedelišću gdje je gostovao vodeći i neporaženi Dubravčan. Gostima iz Donje Dubrave trebala su čak dva produžetka da dođu do nove pobjede do koje ih je predvodio sjajni Darko Varga s 32 poena, te su i dalje neporaženi u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Nedelišće-Dubravčan 76:81 (23:20, 15:17, 17:11, 10:17, 4:4, 7:12)

Nedelišće: Horvat 22, Marciuš 6, Šegović I. 13, Ganzer 4, Šegović J. Lesar, Juras 12, Pintarić, Miholček, Golik 5, Bušković 16.

Dubravčan: Varga D. 32, Hanić M. Igrec S. Međimurec B. Blažeka P. 14, Ribić B. 13, Raić F. 8, Štefić D. 4, Klipić K. Matulin D.A. 4, Rusak L. 6

Prvo poluvrijeme susreta bilo je vrlo izjednačeno, a rezultat je bio 38:37 u korist Nedelišća. Treću četvrtinu dobili su domaćini s šest koševa viška i u posljednju dionicu ušli s sedam koševa prednosti. Činilo se kako će Dubravčan upisati prvi poraz, ali stisli su tada u obrani gosti, dopustili Nedelišću samo deset postignutih koševa u tom periodu te su na kraju izborili produžetak.

Dodatnih pet minuta gledale su se rovovske obrane, a koševi su se jedva postizali o čemu govori i rezultat 4:4 u produžetku pa se tako morao igrati i drugi produžetak u kojem Dubravčan odlazi do pobjede, četrnaeste iz isto toliko susreta čime su osigurali startnu jedinicu uoči doigravanja te će tako imati prednost domaćeg terena u polufinalu i mogućem finalu.

Kotoriba-Prelog 61:52 (18:15, 17:15, 14:15, 12:7)

Kotoriba: Ujlaki R. Habuš 12, Orehovec, Puštek 2, Triplat 11, Papp 12, Zvošec 13, Munka 5, Ujlaki 2, Sabol 4.

Prelog: Jelenić 2, Filipić, Novosel 2, Poljak 2, Janković, Blažona 8, Šarić 8, Zrna 14, Pustić 16.

Susret između Kotoribe i Preloga odlučen je u posljednjoj četvrtini koju su domaćini dobili rezultatom 12:7. Ovo je bila peta pobjeda Kotoribe koja se sada izjednačila s Prelogom po broju bodova na ljestvici, ali niti jedni niti drugi više nemaju šanse doći do četvrte pozicije koja vodi u polufinale već će razigravati za plasman od petog do osmog mjesta.

Vinica-Međimurje Globetka 64:83 (14:21, 17:15, 21:14, 12:33)

Međimurje Globetka: Marković 6, Vugrinec 20, Capek 11, Franjić, Levačić 13, Ostoja 14, Zaspan 10, Dolovski, Vurušić,  Radek 4, Terek 5, Škoda.

Puno teže od očekivanog slavila je Međimurje Globetka protiv slabašne Vinice u gostima. Pet poena prednosti bilo je za čakovečki sastav na poluvremenu, a onda preokret domaćina. Treću četvrtinu dobili su s sedam koševa viška i u posljednju dionicu ušli s prednošću od dva poena razlike. Nisu oni do te prednosti došli zbog svoje kvalitete već zbog opuštanja aktualnih prvaka koji su se u posljednjoj četvrtini uozbiljili i odigrali kako znaju i mogu. Na kraju su zabilježili uvjerljivu pobjedu od 19 poena razlike. Međimurje Globetka do kraja regularnog dijela igra još u Kotoribi i dočekuje neporaženi Dubravčan, a jedna pobjeda biti će im dovoljna da osiguraju poziciju broj dva uoči doigravanja koja im donosi prednost domaćeg terena u polufinalu.

Nedelišće-Petrijanec 66:60 (12:18, 24:11, 11:15, 19:16)

Nedelišće: Pintarić, Golik, Lesar 12, Ganzer 5, Marciuš 7, Šegović 14, Bušković 10, Šegović, Horvat 10, Juras 8.

Vrlo bitna pobjeda Nedelišća protiv trećeplasiranog Petrijanca. Nedelišće se uz Donji Kraljevec bori za četvrtu poziciju koja vodi u doigravanje stoga im je ova pobjeda vrlo bitna. Susret koji će vrlo vjerojatno odlučiti tko će biti posljednji, četvrti putnik u polufinale odigrat će se idućeg vikenda kada u Nedelišće stiže upravo Donji Kraljevec.