Košarka 15.02.2018. 06:50. Zadnja izmjena: 15.02.2018. 06:52.

14. kolo

Košarka: Đokić zabio tricu za pobjedu Rudara u Varaždinu

Najneizvjesnija utakmica 14. kola igrana je u Varaždinu gdje je Rudar slavio tricom Nikole Đokića uzavršnici utakmice. Izuzetno zanimljivo bilo je i u Donjem Kraljevcu gdje su domaćini stigli minus 21 iz prvog poluvremena, ali je Kotoriba ipak slavila na kraju. Čakovec Globetka bila je uvjerljiva kod Petrijanca, Nedelišće je namučilo favoriziranu Lepoglavu, a Dubravčan je poražen u Ludbregu.

Rezultati i strijelci 14. kola

Vindija-Rudar 56:58 (9:16, 18:17, 11:14, 18:11)

Rudar: Varga A. 23, Brodar N., Perčić T., Radiković T. 9, Vinko-Novak A. 4,  David M., Dodlek S. 13, Đokić N. 9.

Košarkaši Rudara unatoč izostanku tri bitna igrača bili su bolja momčad u prve tri četvrtine nakon kojih su na kontu imali plus devet. Domaćini su u posljednjoj dionici stigli prednost i u posljednju minutu ušli vodstvom 56:55, ali tada pobjedničku tricu postiže gore spomenuti Đokić za devetu pobjedu Rudara do koje ih je predvodio Alen Varga s 23 poena dok je Saša Dodlek zabio 13. Đokić je bio junak utakmice, a zabio je ukupno devet poena.

Petrijanec-Čakovec Globetka 68:86 (13:21, 20:26, 17:20, 18:19)

Čakovec Globetka: Levačić N.7,Podvezanec D.7, Novak N. 15,  Franjić D. 5, Golubić A. 10,Vugrinec D.11,Vurušić V.13, Golubić N. 18, Škoda L.

Čakovec Globetka je bila uvjerljiva u Petrijancu gdje su već nakon prvog poluvremena bili na 14 poena prednosti. Drugo poluvrijeme nisu bili tako uvjerljivi kao prvo, ali svejedno su dobili i preostale dvije četvrtine za konačnih plus 18 te su i dalje neporaženi u prvenstvu. Nikša Golubić ubacio je 18 poena, a Nikola Novak 15.

Nedelišće-Lepoglava 61:72 (13:10, 16:29, 18:11, 14:22)

Nedelišće: Jalušić D.,Miholček K.2, Ganzer M.11,Marciuš K. 10, Šegović I. 6, Platužić D.,Pintarić J.12,Haramija R.20.

Nakon što su dobili prvu dionicu s tri poena razlike, Nedelišće je u drugom periodu odigralo vrlo loše, gosti su pogodili dosta toga i na poluvrijeme otišli s 10 poena prednosti. Vatili su se domaći košarkaši u trećem periodu na krilima Ranka Haramije na tri poena minusa, ali u posljednjoj su četvrtini gosti opet odigrali puno bolje i na kraju slavili s 11 poena prednosti. Haramija je predvodio Nedelišće s 20 postignutih poena.

Donji Kraljevec-Kotoriba 79:84 (17:22, 22:38, 25:7, 15:17)

D. Kraljevec: Lepen 6, Pongrac 12, Švenda 2, Krušelj 3, Novosel 9, Ivanović J. 12 Moharić, Ivanović D. 19, Balent 6, Ružić 10.

Kotoriba: Varga 27, Zvošec A. 18, Fuš I., Seličanec 4 , Fuš P. 10, Pogorelec 9, Amos-Matulin 4, Zvošec F. 12.

Utakmica u Kotoribi bila je baš onakva kakvu navijači vole. Kotoriba je nakon prvih deset minuta imala pet poena prednosti, a onda su se u drugom periodu raspištoljili još više, postigli nevjerojatnih 38 poena i na poluvrijeme otišli s plus 21. Donji Kraljevec je već u prošlom kolu dokazao da se može vratiti iz velikog minusa, a tako je bilo i sada. U trećoj su četvrtini razbili Kotoribu, koja je u tom periodu ubacila samo sedam poena te se u posljednju četvrtinu ušlo s samo tri poena prednosti za goste. Neizvjesna posljednja četvrtina na kraju je ipak otišla na stranu Kotoribe koja je potvrdila drugo mjesto na ljestvici. Darko Varga predvodio je Kotoribu s 27 poena dok je kod domaćina najbolji bio David Ivanović s 19 koševa.

Grafičar II-Dubravčan 74:65 (15:14, 27:16, 22:15, 10:20)

Dubravčan: Klipić Ka. 8, Ujlaki 8, Habuš 14, Lisjak J. 1, Matotek 4, Klipić Kr. 27, Lisjak I. 3 Fuš H.

Nakon dobrog otpora u prvoj četvrtini koju domaćini dobivaju s minimalnih 15:14, Dubravčan iduće dvije četvrtine nije odigrao na istoj razini što domaćini koriste i odlaze na 19 koševa prednosti. Tek u posljednjoj četvrtini Dubravčan uspijeva smanjiti prednost na konačnih minus deset. Krešo Klipić predvodio je Dubravčan s 27 poena dok je Vedran Habuš ubacio 14.

Parovi 15. kola (17. veljače): Nedelišće-Grafičar II, Vinica-Petrijanec, Čakovec Globetka-Vindija, Rudar-Kotoriba, Donji Kraljevec-Dubravčan, Lepoglava slobodna.