Košarka 19.10.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:31.

KOŠARKA: KUP MEĐIMURJA

Čakovec Globetka i Prelog prvi polufinalisti

Odigrane su prve dvije utakmice četvrtfinala KUP-a Međimurja “Krešimir Ćosić“ u kojima je Prelog bio uvjerljiv protiv Donjeg Kraljevca, a dvoboj dva najveća favorita za naslov u C-1 ligi, Nedelišće i Globetku Čakovec, ždrijeb je spojio već u četvrtfinalu. Bolja je bila Čakovec Globetka koja je s nevjerojatnom lakoćom dobila ovu utakmicu.

Donji Kraljevec-Prelog 49:78 (10:17, 9:19, 24:23, 6:19)

Donji Kraljevec: Pongrac K. Švenda T. 7, Glavina H. 6, Ivanović J. 10, Ivanović D. 8, Ružić M. 5, Švenda G. 9, Sinković G. K. Branilović B. 3, Štefan D.
Prelog: Jelenić M. 11, Ciglar M. 12, Filipić J. 2, Poljak M. 7, Ciglar D. 4, Blažona I. 4, Šarić V. Pustić L. 21, Novosel M. 4, Vrabec D. 7.
Kao i Čakovec Globetka, tako je i Prelog na gostovanju u Donjem Kraljevcu svoj susret riješio već u prvom poluvremenu nakon kojeg su imali 17 poena razlike. Domaćini su uspjeli dobiti treću četvrtinu, ali s samo poenom razlike da bi gosti opet dominirali u zadnjoj dionici dobivši je s 13 poena razlike za konačnih plus 29.

Nedelišće-Čakovec Globetka 56:68 (5:22, 12:23, 21:10, 18:13)

Nedelišće: Horvat S. Marciuš K. 2, Šegović I. 1, Ganzer M. Šegović J. Lesar D. 7, Juras S. 2, Novak N. 16, Biševac V. 2, Megla M. Bušković I. 26, Sudec I.
Globetka Čakovec: Marković G. Ostoja D. 5, Levačić N. 16, Franjić D. Golubić A. 4, Zaspan B. 10, Radek D. Vurušić V. 4, Capek N. Škoda D. Podvezanec D. 24, Terek M. 7.
Nevjerojatnom serijom od 21:0 započela je susret Čakovec Globetka. Na kraju je prva četvrtina završila rezultatom 22:5 za goste. Razlika se i u drugoj četvrtini samo povećavala, a do odlaska na poluvrijeme iznosila je čak plus 28. Susret je tu bio riješen, a Nedelišće je u drugom poluvremenu samo uspjelo smanjiti razliku. Najbliže što su došli bilo je devet koševa minusa. Na kraju plus 12 za Čakovec Globetku.