Košarka 11.02.2016. 19:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:29.

14.kolo A2 lige sjever

Košarka: Međimurje preuzelo vrh i ima otvoren put do naslova

Košarkaši Međimurja pregazili su Ivančicu u Ivancu s 25 poena razlike, a jednim su uhom bili u Križevcima gdje je Radnik ugostio Grafičar. Čekali su pobjedu Grafičara koja bi im donijela vrh ljestvice, a upravo to se i desilo. Ludbrežani su slavili s 11 poena razlike, nanijeli Radniku treći poraz, a Međimurje je preuzelo vrh ljestvice i samo ih jedan poraz u posljednja četiri kola može maknuti s prvog mjesta, naravno ako Radnik pobijedi sve do kraja. Dok pogledamo raspored, Međimurje sljedeća tri kola igra protiv tri najlošije momčadi lige i tu poraza neće biti gotovo sigurno, ali poseban će izazov biti posljednje kolo i gostovanje u Bjelovaru s kojim su se posljednjih sezona mučili pa čak i gubili. Radnik ima još lakši raspored, njima u idućem kolu dolazi Ivančica, a u posljednja tri kola igraju s tri najgore momčadi lige.

Ivančica-Međimurje 71:96 (10:28, 23:31, 10:19, 28:18)

Međimurje: Varga 7, Kranjčec S. Novak Marek 26, Đokić, Kuzmić 6, Posavec,  Krajačić 10,  Drk 14, Beriša 5, Novak Medo 19, Novak Mat. 9, Kranjčec M.

Košarkaši Međimurja susret protiv Ivančice riješili su već u prvoj četvrtini koju su dobili s 18 poena razlike. Nikakve nade za domaćina više nije bilo u nastavku susreta jer je razlika samo rasla, a opuštanja u redovima Međimurja nije bilo. Do poluvremena su otišli na 26 poena razlike, a nakon 30 minuta igre bilo je i plus 35. Tek u posljednjoj četvrtini domaćini dolaze do daha i to kada su priliku da zaigraju dobili najmlađi. Ivančica je to iskoristila, dobila posljednji dio s 10 poena razlike i malo smanjila ionako visoku razliku.

Ostali rezultati 14. kola: Grafičar-Radnik 87:76, Koprivnica-Mladost 65:82, Petar Zrinski-Podravac 71:89, Bjelovar-Križevci 99:75.

Parovi 15. kola (13. veljače): Petar Zrinski-Bjelovar, Podravac-Grafičar, Radnik-Ivančica, Međimurje-Koprivnica, Mladost-Križevci.