Košarka 23.02.2016. 16:52. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:29.

Dva kola do kraja

Košarkaši Križevaca bez šansi protiv Međimurja

Međimurje je očekivano lako došlo do pobjede protiv posljednjih na ljestvici, Križevaca. Dva kola ostala su do kraja, a u idućem kolu Međimurju dolazi Mladost iz Đurđevca. Mogu biti opasni ako ih krene šut, dokazali su to pobjedom u Bjelovaru u ovom kolu, što je veliko iznenađenje.

Križevci-Međimurje 52:83 (6:20, 11:22, 24:17, 11:24)

Međimurje: Novak Mat. 4, Kranjčec S. 10, Novak Marek 15, Đokić 7, Kuzmić 2, Beriša 1, Krajačić 25, Drk 4, Novak Medo 11, Kranjčec M. 4.

Pitanje pobjednika u ovom susretu uopće nije bilo upitno, bilo je samo pitanje s koliko će koševa razlike završiti. Međimurje je odličnom obranom zaustavilo domaćine na samo šest postignutih koševa u prvoj četvrtini nakon koje su već imali plus 14. Razlika je do poluvremena porasla na plus 25. Malo opuštanje uslijedilo je u trećoj četvrtini koju domaćini dobivaju s sedam poena razlike i spuštaju prednost na minus 18 uoči posljednjih 10 minuta. Košarkaši Međimurja digli su gas u posljednjoj dionici i na kraju upisali pobjedu od plus 31. Danijel Krajačić predvodio je Međimurje s 25 postignutih koševa.

Ostali rezultati 16. kola: Ivančica-Podravac 74:92, Koprivnica-Radnik 62:92, Bjelovar-Mladost 101:105, Grafičar-Petar Zrinski 114:81.

Parovi 17. kola (27. veljače): Grafičar-Bjelovar, Petar Zrinski-Ivančica, Podravac-Koprivnica, Radnik-Križevci, Međimurje-Mladost.