Košarka 04.02.2016. 12:58. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:29.

Košarkaši Međimurja bili bolji od Grafičara iz Ludbrega

Košarkaši Međimurja su i drugi puta ove sezone bili su bolji od Grafičara iz Ludbrega u sklopu A-2 lige sjever te su sada uz Radnik vodeći na ljestvici.

Međimurje-Grafičar 82:74 (19:15, 25:14, 20:16, 18:29)

Međimurje: Novak Mat. 6, Kranjčec S. 5, Novak Marek 23, Stanić, Krajačić 17, Posavec, Đokić, Drk 5, Kuzmić 7, Novak Medo 19, Beriša, Kranjčec M.
Bio je ovo već treći veliki derbi između ova dva sastava u ovoj sezoni. Košarkaši Međimurja slavili su u oba prvenstvena ogleda prilično uvjerljivo, a Grafičar je bio bolji u kup susretu u Čakovcu, isto vrlo uvjerljivo. Mogli bi reći kako je ovaj susret imao najveći značaj od svih dosadašnjih jer bi poražena momčad izgubila skoro pa sve izglede za naslov prvaka.
Grafičar je bolje krenuo i došao do prednosti od sedam poena razlike u prvoj četvrtini, ali brzo su igrači Međimurja poravnali rezultat i prešli u vodstvo te prvu četvrtinu rješavaju u svoju korist s četiri poena prednosti. Odličnom igrom u drugoj četvrtini, Međimurje je otišlo na dvoznamenkastu prednost, a rezultat na poluvremenu je bio 44:29.
Međimurje je odmah na početku treće dionice s nekoliko pogođenih trica braće Novak otišlo na preko 20 poena razlike, najviša prednost bila je 25 koševa razlike i tu je susret bio riješen. Grafičar je u posljednjoj četvrtini samo ublažio poraz, a vremena da se još i više približe više nije bilo. Potpuno zaslužena pobjeda Međimurja na kraju s 82:74.
Sljedeće kolo sve oči biti će uprte u Križevce gdje domaći Radnik dočekuje Grafičar. Svi ćemo tada biti na strani Grafičara koji bi pobjedom donio Međimurju prvo mjesto.

Ostali rezultati 13. kola: Križevci-Koprivnica 87:58, Mladost-Ivančica 70:87, Radnik-Petar Zrinski 70:59, Podravac-Bjelovar 100:88.

Parovi 14. kola (6. veljače): Bjelovar-Križevci, Koprivnica-Mladost, Ivančica-Međimurje, Radnik-Grafičar, Petar Zrinski-Podravac.