Košarka 26.04.2016. 12:09. Zadnja izmjena: 26.04.2016. 12:12.

A-1 kvalifikacije

Košarkaši Međimurja doživjeli težak poraz u Zagrebu

Košarkaši Međimurja doživjeli su najteži poraz u dosadašnjem dijelu kvalifikacija za A-1 ligu. Na gostovanju u Zagrebu kod neporažene Hermes Analitice stradali su s 29 poena razlike.

Hermes Analitica-Međimurje 105:76 (25:14, 28:13, 21:22, 31:27)

Hermes Analitica: Škara 8, Mandalinić 6, Junaković 10, Fodor 13, Jović 6, Garafolić 12, Mijić 11, Bulaja, Belamarić 12, Rajić 7, Buljević 20

Međimurje: Marek Novak 9, M. Kranjčec 2, Krajačić 12, Beriša, Varga 1, Drk 14, Kuzmić, Medo Novak 15, Đokić 6, S. Kranjčec 15, Mat. Novak 2.

Domaćini su od samog početka krenuli silovito, poveli s 6:0 da bi seriju prekinuo Igor Drk za prve poene Međimurja nakon nešto više od tri minute igre. Dvoznamenkastu prednost domaćini su imali već nakon šest minuta igre kada bivši igrač Međimurja, Goran Fodor postiže tricu za 15:5. Najvišu prednost u prvom poluvremenu bilježimo nakon nešto više od sedam minuta igre kada je bilo 19:5. Uspjeli su košarkaši Međimurja doći do minus osam pod kraj četvrtine, ali domaćini pogađaju tricu prije isteka vremena za plus 11 nakon prvih deset minuta.

Košarkaši Međimurja uspjeli su u dva navrata početkom drugog perioda doći na minus devet, posljednji puta kod rezultata 28:19. Nakon toga uslijedila je serija gostiju od 16:0 za 44:19. Do kraja prvog poluvremena razlika je porasla na plus 26, točnije 53:27. Domaćini niti u trećem periodu nisu popuštali, a došli su i do 32 poena razlike pod kraj treće četvrtine koju pak zaključuje Stjepan Kranjčec s pet uzastopnih pogođenih slobodnih bacanja. Taj period Međimurje je na kraju dobilo s poenom razlike, a u posljednju se dionicu ušlo s 25 poena razlike za domaće.

Međimurje su u ovom susretu predvodili Medo Novak s 15 poena i pet skokova i Stjepan Kranjčec također s 15 koševa, a od toga ih je 12 bilo s linije slobodnih bacanja iz 12 pokušaja. Spomenimo i devet poena, ali i 10 asistencija Mareka Novaka.

Dolaze Jazine

Međimurje će u srijedu 27. travnja ugostiti drugoplasiranu momčad kvalifikacija Jazine Arbanasi iz Zadra. Zadrani su u prvom kolu bili bolji od Međimurja s 85:64, a u Čakovec dolaze s novim trenerom, svima dobro poznatim Ivicom Burićem koji je vodio sva tri najbolja Hrvatska kluba, Cibonu, Zadar i Split. Možda je upravo to šansa Međimurju jer promijeniti trenera koji pobjeđuje i to nakon pobjede protiv Stoje može samo narušiti atmosferu u momčadi. Susret se igra s početkom od 20 sati u dvorani I. O.Š. u Čakovcu. Dođite i bodrite Međimurje, a ujedno pogledajte i kvalitetne igrače Jazina koji iza sebe imaju mnogo godina ABA ligaškog iskustva kao što su šuter Ivan Mimica ili centar Denis Vrsaljko, a tu je i odlični prvoligaški igrač Mate Mrva. Nakon toga, u subotu (30: travnja) gostuje se kod Stoje u Puli, a susret je na rasporedu u 20:15 sati. Sve susrete Međimurja možete pratiti preko statistike uživo (Live Score) na stranicama Hrvatskog košarkaškog saveza.

Ostali rezultati 4. i 5. kola: Jazine-Stoja 82:74, Borovo-Hermes Analitica 68:111, Stoja-Borovo 68:76.

Parovi 6. kola (srjeda 27. travnja): Međimurje-Jazine, Stoja-Hermes Analitica, Borovo slobodno.

Parovi 7. kola (subota 30. travnja): Stoja-Međimurje, Borovo-Jazine, Hermes Analitica slobodna.