Košarka 11.12.2017. 12:06. Zadnja izmjena: 11.12.2017. 12:06.

Košarka

Košarkaši Međimurja prvi dio sezone završili pobjedom

Košarkaši Međimurja završili su prvi dio sezone pobjedom protiv momčadi KK Labrada 1971-Žurko. Sedam pobjeda iz sedam susreta za prvo mjesto prvog dijela sezone, a sada slijedi pauza do 27. siječnja 2018. kada počinje drugi dio natjecanja.

Međimurje-Labrada 1971 Žurko 72:62 (13:15, 21:5, 20:25, 18:17)

Međimurje: Pustić 8, Gašparić 11, Kranjčec M. 5, Horvat 12, Vojković 4, Juras 18, Drk, Kuzmić 2, Ostoja 2, Kranjčec S. 10.

Samo jedna četvrtina bila je dovoljna košarkašima Međimurja da ostvare i sedmu pobjedu u prvenstvu Druge lige. Naši su se košarkaši morali za ovu pobjedu pomučiti malo više nego možda trebalo, a jedan od razloga je i izostanak Igora Drka koji je vrlo bitan kotačić u momčadi trenera Marija Novaka.

Gosti koje vodi trenerica Nevenka Mravlinčić dobili su prvu četvrtinu s dva poena viška, a onda je uslijedio uragan Međimurja u drugoj četvrtini. Odličnom obranom zaustavili su goste na samo pet postignutih poena u tom periodu i pobjegli na 14 poena razlike. Labrada se nije predavala i u trećem periodu spuštaju razliku na minus devet, ali u posljednjoj četvrtini nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti te je pobjeda zasluženo ostala u Čakovcu.

Najbolji u redovima Međimurja bili su oni najstariji u četvrtom desetljeću života. Samir Juras ubacio je 18, a Saša Horvat 12 poena. Sada slijedi pauza, a 27. siječnja Međimurje gostuje kod predposljednje Koprivnice.

Ostali rezultati 7. kola: Podravac II-Bjelovar 79:80, Koprivnica-Ivančica 63:66, Virovitica-Radnik 59:84.