Košarka 21.04.2016. 10:34. Zadnja izmjena: 21.04.2016. 10:39.

Mlađe kadetkinje

Košarkaški klub "Radost" blizu željenog cilja!

Nakon što su se kadetkinje Radosti plasirale u završnicu prvenstva Hrvatske, sada su na pragu tog uspjeha i mlađe kadetkinje. To je još jedan dokaz da se u omladinskom pogonu kluba odlično radi. Djevojčice Radosti slavile su na vrlo bitnom gostovanju u Koprivnici. Za potvrdu prvog mjesta treba u posljednjem kolu pobijediti Podravac iz Virja.

ŽKK Koprivnica – ŽKK Radost 50:85 (9:20, 8:21, 15:23, 18:21)

Radost: Janković, Rodek 4, Novak, Valkaj, Štrukelj12, Škoda 20, Zdolec 40, Sklepić 9.

Domaća Koprivnica zaprijetila je samo u uvodu utakmice kada su imale vodstvo 6:4, a nakon toga Radost je vladala terenom. Do kraja prve četvrtine naše su cure ostvarile dvoznamenkasto vodstvo koje su u drugoj četvrtini samo povećavale. Na odmor se otišlo rezultatom 17:41. Drugo poluvrijeme bilo je samo formalnost, a Radost je na kraju slavila s 35 poena razlike.

Svakako treba spomenuti fantastičnu Simonu Zdolec koja je ubacila nevjerojatnih 40 koševa, a duplo manje, a opet puno, 20 koševa zabila je reprezentativka Karla Škoda.

Kako ističu u klubu, djevojke su odigrale odličnu, požrtvovnu i borbenu utakmicu.