Košarka 30.01.2017. 09:39. Zadnja izmjena: 30.01.2017. 09:41.

Košarka

Međimurje “osvojilo“ Ivančicu

Košarkaši Međimurja su se nakon poraza u Ludbregu vratili na pobjedničke staze. Stradala je Ivančica s čak 30 poena razlike. Ono što je bilo jako bitno u ovom 13. kolu za Međimurje je susret između Podravca i Grafičara s kojima se bore za jedno od prva dva mjesta koja vode u kvalifikacije. Grafičar je slavio na gostovanju u Virju sa sedam poena razlike i poravnao se na vrhu s Podravcem koji će u slučaju istog broja bodova na kraju lige biti prvak jer su u Ludbregu bili bolji s devet koševa viška. Međimurje će ovakvim raspletom jako teško doći do prvog mjesta, a i drugo je jako udaljeno jer će za njega trebati slaviti na gostovanju u Virju i to s 11 poena razlike pošto su kod kuće poraženi s plus deset. Sve to vrijedi ako niti jedna od prve tri momčadi ne doživi koji kiks do kraja.

Međimurje-Ivančica 87:57 (30:15, 21:11, 19:12, 17:19)

Međimurje: Ostoja 12, Novak Mar. 9, Kranjčec M. 5, Horvat 2, Maronić, Drk 4, Kuzmić 6, Biševac 20, Đokić 2, Kranjčec S. 20, Novak Mat. 7.

Očekivana pobjeda Međimurja koje je krenulo silovito u susret i već u prvoj četvrtini stvorilo 15 koševa viška. Tako su gostima odmah na početku podrezali krila, a razlika je do poluvremena samo rasla i zaustavila se na plus 25.

Međimurje je i treći period riješilo u svoju korist pa se u posljednjih deset minuta ušlo s plus 32. Trener Međimurja, Stjepan Novak dao je priliku svim igračima, a gosti su to iskoristili i dobili posljednju dionicu s dva poena razlike za konačnih 87:57. Kod Međimurja se deset od jedanaest igrača u zapisniku upisalo u strijelce, a najbolji u ovom susretu bili su Stjepan Kranjčec (4 trice) i Vedran Biševac s po 20 poena.

Međimurje će u idućem kolu gostovati u Vrbovcu kod snažne momčadi Petra Zrinskog.

Ostali rezultati 13. kola: Podravac-Grafičar 75:82, Koprivnica-Petar Zrinski 66:91, Bjelovar-radnik, Mladost-Ivanić igra se kasnije.