Košarka 02.11.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:31.

Međimurje uvjerljivo protiv Grafičara

Veliki derbi igran je u četvrtom kolu A-2 lige sjever. Međimurje je gostovalo kod još jednog od favorita za naslov prvaka i kući se vratilo pjevajući. Nakon što su u drugom kolu bili uvjerljivi protiv prošlogodišnjih prvaka, Podravca, sada su bili još uvjerljiviji protiv prošlogodišnjih viceprvaka, Grafičara.

Grafičar-Međimurje 73:92 (19:23, 19:26, 19:15, 16:28)

Međimurje: Drk 7, M. Kranjčec 7, Novak Marek 18, Mat. Novak 18, Krajačić 17, Mar. Novak 7, S. Kranjčec 12, Stanić 6, Đokić, Guld, Kuzmić, Varga.

Međimurje je gostovalo kod Grafičara koji u dosadašnjem tijeku sezone još uvijek nije znao za poraz u prva tri kola, a sve su svoje protivnike dobili uvjerljivo. Naši košarkaši su s druge strane u prva tri kola slavili dva puta i jednom izgubili i to u prvom kolu od Radnika kod kuće koji je trenutno jedina neporažena momčad prvenstva. Međimurje je imalo daleko najteži raspored os svih jer su u prva četiri kola igrali sa favoritima za sam vrh. Nisu se igrači Međimurja dali smesti pred oko 400 domaćih navijača te su nakon prve četvrtine imali četiri poena razlike. Drugu su četvrtinu bili još uvjerljiviji i na odmor otišli s 11 poena prednosti. Tu treba spomenuti vrlo dobru igru Matije Novaka i njegovog brata Marija koji su igrali s motivom više protiv dojučerašnjih suigrača iz Ludbrega.

Tokom treće četvrtine, igrači Međimurja došli su do 18 poena prednosti no tu su stali i dopustili su Grafičaru da se vrati u susret i do kraja tog perioda smanji na dostižnih sedam koševa razlike uoči posljednjih deset minuta. Ipak, minus sedam bilo je najbliže što su se domaći košarkaši uspjeli približiti, a Međimurje je ubrzo početkom posljednje četvrtine otišlo na dvoznamenkastu prednost i to su do kraja susreta samo održavali pa i povećali do konačnih plus 19. Međimurje je imalo puno raspoloženih igrača, no prednjačili su Matija Novak i Mario Novak-Marek s 18 koševa. Međimurju sada slijedi još jedan, ajmo ga tako nazvati, derbi. Sljedeće kolo u Čakovec dolazi Ivančica koja je druga na ljestvici, a Međimurje je treće s identičnim omjerom i brojem bodova, ali treba spomenuti da je gostima iz Ivanca raspored išao na ruku u prva četiri kola te su igrali sa slabijim protivnicima. Međimurje u tom susretu nebi trebalo imati većih problema ukoliko ga shvati ozbiljno i sve osim uvjerljive pobjede bilo bi iznenađenje.

Ostali rezultati 4. kola: Bjelovar-Podravac 95:98, Ivančica-Mladost 99:82, Koprivnica-Križevci 96:67, Petar Zrinski-Radnik odgođeno.

Parovi 5. kola (07. studenog): Križevci-Bjelovar, Mladost-Koprivnica, Međimurje-Ivančica, Radnik-Grafičar, Podravac-Petar Zrinski.