Košarka 26.10.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:31.

Međimurje uvjerljivo u derbiju

Košarkaši Međimurja došli su do pobjede u derbiju kola protiv Petra Zrinskog iz Vrbovca te im tako nanijeli prvi poraz. Iako je rezultatski pobjeda bila uvjerljiva, susret je bio riješen tek u posljednjoj četvrtini koju je Međimurje dobilo s 34:11.

Međimurje-Petar Zrinski 88:65 (11:16, 25:17, 18:21, 34:11)

Međimurje: Mat. Novak 2, S. Kranjčec 7, Novak Marek 14, Đokić, Krajačić 14, Guld, Varga 8, Drk 10, Kuzmić 6, Novak Medo 12, Posavec, M. Kranjčec 15.

Međimurje je u derbiju kola protiv Petra Zrinskog opet lošije ušlo u susret, dosta loše napadački. Postigli su u prvih deset minuta samo 11 koševa dok su gosti ubacili 16. Mnogo bolju igru domaćina gledali su navijači u drugoj četvrtini u kojoj je Međimurje stiglo, a do poluvremena i prestiglo prednost gostiju iz Vrbovca. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Međimurja 36:33.  Nastavak susreta donio je i dalje neizvjesnu košarku gdje se niti jedna momčad nije uspjela odvojiti na osjetniju razliku, a Petar Zrinski uspijeva izjednačiti rezultat do kraja trećeg perioda. U posljednju četvrtinu ušlo se s rezultatom 54:54, a tu je postojala samo jedna momčad na terenu.

Međimurje je odličnom obranom, točnije zonskim presingom natjeralo goste na puno teških i promašenih šuteva, kao i mnogo izgubljenih lopti za lagane poene. Dopustili su Petru Zrinskom samo 11 postignutih poena, a zabili su čak 34 ili samo dva manje nego u cijelom prvom poluvremenu ukupno. Trener gostiju mogao je samo gledati kako su njegovi igrači potpuno bezopasni i čestitati treneru Međimurja, Stjepanu Novaku na zasluženoj pobjedi njegovih pulena.

Najbolji strijelac u redovima Međimurja bio je junior Mislav Kranjčec koji je zabio 15 koševa dok su Mario Novak Marek koji se vratio nakon ozljede koljena i Danijel Krajačić postigli po 14 poena.

Iduće kolo, novi derbi za Međimurje. Gostuju kod vodećeg Grafičara koji nakon prva tri kola ima tri uvjerljive pobjede, ali imali su puno lakši raspored za razliku od Međimurja. Dok je Međimurje u prva tri kola igrala sa favoritima za sam vrh, oni su redom igrali protiv tri najlošije momčadi na ljestvici trenutno. Grafičar je prošlogodišnji viceprvak lige, a protiv Međimurja su u prošloj godini odigrali tri susreta. Dva u prvenstvu, tu je svaka momčad slavila na domaćem terenu, dok je u Kupu bolji bio Grafičar.

Ostali rezultati 3. kola: Koprivnica-Bjelovar 93:95, Mladost-Grafičar 83:112, Križevci-Ivančica 75:97, Radnik-Podravac 95:82.