Košarka 01.03.2016. 10:45. Zadnja izmjena: 01.03.2016. 13:03.

A-2 liga sjever

Košarka: Međimurju na putu do naslova stoji Bjelovar

Odigrano je pretposljednje, 17. kolo A - 2 lige sjever. Međimurje je uvjerljivo slavilo protiv Mladosti iz Đurđevca. Posljednje kolo donosi gostovanje u Bjelovaru, a pobjeda donosi toliko željeni naslov prvaka i kvalifikacije za A - 1 ligu.

Međimurje - Mladost 103:74 (24:12, 35:20, 18:22, 26:20)

Međimurje: Novak Mat. 10, Kranjčec S. 11, Novak Marek 30, Đokić, Beriša, Krajačić 18, Drk 4, Novak Medo 13, Kranjčec M. 15, Posavec 2, Stanić.

Uvjerljiva i rutinska pobjeda Međimurja protiv Mladosti koja je pokazala u posljednjih par kola da je u dobroj formi, a u prošlom su kolu priredili veliko iznenađenje pobjedivši Bjelovar u gostima. Košarkaši Međimurja ozbiljno su ih shvatili i nije bilo opuštanja. Razlika je već nakon prve četvrtine bila dvoznamenkasta, a do poluvremena je porasla na nedostižnih plus 27. Mladost je dobila treći period i malo smanjila zaostatak. Posljednji period pripao je Međimurju za konačnih plus 29.

Slijedi Bjelovar koji ove sezone ne igra toliko dobro kao i prošlih sezona, ali su i dalje vrlo neugodni i opasni, posebno na domaćem terenu. Igraju brzo, s puno šuteva i ako uđu u ritam mogu dobiti svakoga. Međimurje je u prvom dijelu prvenstva u Čakovcu slavilo s 106:95. Pobjedom u Bjelovaru, Međimurje je prvak, u slučaju poraza i pobjede Radnika kod Mladosti u Đurđevcu, prvak je Radnik. Najbitnije od svega, Međimurje ovisi samo o sebi.

Ostali rezultati 17. kola: Grafičar - Bjelovar 120:88, Petar Zrinski - Ivančica 86:89, Podravac - Koprivnica 106:58, Radnik - Križevci 96:64.