Košarka 14.04.2017. 07:35. Zadnja izmjena: 14.04.2017. 07:38.

Košarka

Pretposljednje kolo C-1 lige nije donijelo niti jedno iznenađenje

Dubravčan se lako obračunao protiv Nedelišća te slavio s plus 34, ali treba naglasiti kako su gosti doputovali kod trećeplasiranog domaćina sa samo pet igrača. Tako je Nedelišće cijelu utakmicu odigralo bez i jedne rezerve pa tako visok poraz ne čudi. Dubravčan je predvodio Petar Fuš s 24 poena. Kod Nedelišća Jura Pintarić najbolji s 18 koševa. Čakovec Globetka niti nakon 21. kola nije upisala poraz, a slavili su protiv Rudara iz Murskog Središća koji je u Čakovec bez tri igrača iz petorke. Nije niti domaćin bio potpuno kompletan, ali njima to ne igra tako veliki problem pošto u sastavu imaju mnogo kvalitetnih i iskusnih igrača. Ključna razlika je napravljena u prvoj četvrtini, a u ostatku susreta domaćini održavaju prednost i na kraju zasluženo slave s plus 18. Matija Terek najbolji kod pobjednika s 22 poena dok je prvo ime Rudara i susreta bio Marko Bedi s 29 koševa. Prelog je prošlog tjedna prvo slavio protiv posljednje Kotoribe u neizvjesnom susretu sa 6 poena razlike na krilima Line Pustića.

On je naime bio nezaustavljiv s 33 poena. Kod Kotoribe najbolja braća Klipić, Krešo je ubacio 17, a Karlo 16 koševa. Prelog je trebao imati dvostruki program i nakon Kotoribe odigrati zaostali susret protiv Donjeg Kraljevca, ali taj se susret nije odigrao. Razlog je nedolazak Preloga na odigravanje susreta pa se tako Donjem Kraljevcu upisala pobjeda od 20:0, a Preložani neće dobiti niti bod za odigravanje susreta. Donji Kraljevec dobro se držao kod snažne Lepoglave. Nakon što su domaćini dobili prvi period s 8 koševa viška, košarkaši Donjeg Kraljevca na krilima Davida Ivanovića do poluvremena smanjuju na minus tri. Dalje od toga nisu mogli. Domaćini treću četvrtinu dobivaju s plus devet i bježe na dvoznamenkastu prednost koju su u posljednjoj dionici uspješno zadržali. Ivanović se do kraja susreta zaustavio na 33 poena te je još jednom dokazao da je jedan od najboljih centara lige.