Košarka 03.09.2018. 12:24. Zadnja izmjena: 03.09.2018. 12:25.

Košarka

“Radostašica“ Nika Rodek među 12 najboljih hrvatskih U-14 košarkašica

Mlada košarkašica ŽKK Radost iz Čakovca Nika Rodek, izborila je svoje mjesto među 12 košarkašica koje su predstavljale Hrvatsku na neslužbenom Europskom prvenstvu za cure do 14 godina “Slovenia Ball 2018“ pošto se u tom uzrastu ne igraju službena natjecanja. Turnir je igran u Slovenj Gradecu od 15. do 19. kolovoza, a nastupilo je 10 reprezentacija.

Hrvatska je turnir završila na jako dobrom petom mjestu, a Nika je svoje prve nastupe u dresu Hrvatske reprezentacije odradila sasvim solidno. Bila je na prosjeku od 4 poena, 2.2 skoka, 1.7 asistencija.

Hrvatska je bila u skupini s Slovenijom, Makedonijom, Izraelom i Latvijom. U skupini je ostvarena jedna pobjeda uz tri poraza što je u kasnijem dijelu turnira donijelo borbu od 5. do 9. mjesta. Hrvatska je u posljednje dvije utakmice protiv Srbije i Latvije upisala pobjede i osvojila peto mjesto dok je Italija bila najbolja dobivši u finalu domaćina Sloveniju. Treće mjesto osvojila je Mađarska, a četvrto Izrael.

Nika je najbolju utakmicu odigrala u posljednjem susretu turnira protiv Latvije koji je Hrvatska dobila s 67:58. Ubacila je 7 poena uz 3 asistencije i 2 skoka uz valorizaciju od 12 index bodova.

ŽKK Radost je novu sezonu 2018/2019 nastavila s upisima novih igračica i treninzima za sve generacije od ponedjeljka 20. kolovoza. Treninzi se održavaju u dvorani Osnovne škole Ivanovec gdje će se raditi sve do početka školske godine.

Iz kluba kažu kako im je ove godine prioritet okupiti što više novih igračica kako bi se oformile stabilne selekcije u mlađim kategorijama. Ovim putem pozivaju sve djevojčice od 7 do 14 godina koje žele iskusiti čari košarke da im se pridruže na treninzima ili nazovu na broj 098 1331 567 Matije Tereka.