Košarka 09.02.2018. 09:47. Zadnja izmjena: 09.02.2018. 09:50.

Košarka

Teška pobjeda košarkaša Međimurja i povratak Krajačića

Košarkaši Međimurja došli su do teške pobjede rezultatom 89:84 protiv mlade i talentirane momčadi Podravca II iz Virja, ali treba spomenuti da su u ovom susretu igrali bez Stjepana Kranjčeca, Davora Ostoje i Saše Horvata. Ono što je još bitnije za Međimurje je povratak Danijela Krajačića nakon više od godinu dana pauze zbog ozljede koljena i to da su naše košarkaše do pobjede odveli najmlađi u momčadi. Spomenimo i novi poraz Bjelovara od Radnika, već treći te je priča o prvaku Druge lige sjever praktično riješena.

Međimurje-Podravac II 89:84 (20:12, 24:31, 26:25, 19:16)

Međimurje: Pustić 9, Gašparić 22, Kranjčec M. 10, Krajačić 10, Vojković 12, Juras, Drk 5, Kuzmić 17, Rusak 4, Ostoja, Kranjčec S. Horvat.

Prve poene na utakmici postigao je povratnik Krajačić, bila je to trica, a Međimurje je prvi period riješilo s osam poena prednosti u svoju korist. Gosti su uzvratili odličnom igrom u drugom periodu u kojem su zabili 31 poen pa se na poluvrijeme odlazi vodstvom Međimurja 44:43.

Međimurje u drugom poluvremenu nije uspjelo napraviti osjetniju razliku i utakmicu odvesti u mirnije vode te je do samog kraja bilo neizvjesno, ali veće iskustvo košarkaša Međimurja na kraju je ipak presudilo za devetu pobjedu iz isto toliko susreta te uvjerljivo prvo mjesto. Odsustvo starijih igrača dobro su iskoristili ovi mlađi, prvenstveno Dario Gašparić koji je ubacio 22 poena, Domagoj Kuzmić je ubacio 17, Matija Vojković 12, a Mislav Kranjčec 10 poena. Sigurno veseli što su ovi mladi iznjeli glavni teret u ovom susretu i pokazali da se na njih može ozbiljno računati. Povratnik Krajačić je bio solidan nakon duge pauze, on je ubacio 10 poena.

Ostali rezultati 9. kola: Ivančica-Virovitica odgođeno, Bjelovar-Radnik 81:87, Koprivnica-Labrada -.

Parovi 10. kola: Labrada-Bjelovar, Radnik-Ivančica, Virovitica-Međimurje, Podravac II-Koprivnica.