Košarka 25.10.2016. 10:02. Zadnja izmjena: 25.10.2016. 10:07.

A - 1 HKL

U novoj košarkaškoj sezoni igraju Patrik Jambrović i Goran Fodor

Počela je nova sezona A - 1 Hrvatske košarkaške lige u kojoj od ove sezone i to od samog početka igraju i tri naša najbolja kluba, ABA ligaši Cibona, Zadar i Cedevita. Međimurska košarka ima dva predstavnika, a to su Goran Fodor koji brani boje Hermes Analitice iz Zagreba te Patrik Jambrović koji je zamijenio dres riječkog Kvarnera 2010 onim iz Zaboka.

Fodor je u prva tri kola prikazao vrlo dobru igru unatoč trima porazima novog prvoligaša Hermes Analitice. Valja spomenuti kako su igrali protiv Cibone i Alkara u gostima, a ugostili su Cedevitu. Goran je u porazu protiv Cibone u prvom kolu s 96:78 igrao 29 minuta, a za to je vrijeme ubacio 12 poena (2-4 dvica, 2-4 trica, 2-2 slobodna bacanja) uz 4 skoka i 3 asistencije. Uslijedio je uvjerljiv poraz od prvaka Hrvatske, Cedevite sa 67:106, a Goran je igrao 28 minuta. Ubacio je 16 poena (4-5 dvica, 2-3 trica, 2-2 slobodna bacanja) uz 4 skoka i dvije osvojene lopte.

Posljednju utakmicu su odigrali na gostovanju kod Alkara u Sinju, a u vatrenoj atmosferi izgubili su s 89:64. Fodor se zaustavio na 9 poena (3-6 dvica, 1-5 trica) i pet skokova za 28 minuta provedenih na terenu.

Jambrović je u novu sezonu krenuo porazom njegovog Zaboka od Vrijednosnica Osijek od 76:85. Igrao je 12 minuta, a ubacio je jedan poen (0-3 dvica, 0-1 trica, 1-2 bacanja) uz tri skoka. Morao je prerano napustiti igru zbog pet osobnih pogrešaka. Drugu su utakmicu igrali protiv Škrljeva na domaćem terenu, a ostvarili su pobjedu rezultatom 88:80. Jambrović je u tom susretu igrao samo minutu i dvadesetak sekundi bez učinka.

Treba spomenuti i našeg Aleksandra Sandija Marciuša koji igra u izuzetno jakoj španjolskoj drugoj ligi za Caceres. Njegova je momčad u prvih pet kola upisala pobjedu i četiri poraza. Sandi je svih pet utakmica započeo u petorci, a u prosjeku igra 27,8 minuta. Prosječno postiže 12 poena uz 6.4 skokova, a ima i jednu blokadu po utakmici.