Košarka 26.01.2018. 09:10. Zadnja izmjena: 26.01.2018. 09:12.

Košarka

Utakmicama 11. kola nastavljena Četvrta liga košarkaša

Utakmicama 11. kola koje je bilo posljednje kolo prvog dijela prvenstva nastavljena je Četvrta liga košarkaša poslije pauze od mjesec dana.

Nedelišće - Rudar 61:67 (17:13, 14:23, 11:18, 19:13)

Nedelišće: Gospočić P. 17, Miholček K., Bašek V., Ganzer M., Jalušić D., Marciuš K. 6, Šegović I. 11, Platužić D., Šegović J., Pintarić J. 15, Haramija R. 12

Rudar: Varga A. 19, Brodar N., Vrbanić K., Perčić T., Đokić N. 5, Radiković T. 11, Vinko Novak A. 5, David M., Dodlek S. 13, Sobočan Lo., Sobočan Lu.14

Košarkaši Rudara su nakon lošije prve četvrtine koju je Nedelišće dobilo s 17:13 krenuli puno bolje u drugom periodu. Stigli su prednost domaćina, a do kraja prvog poluvremena prešli su u vodstvo od pet poena razlike. Dobrom obranom u trećoj četvrtini košarkaši Rudara dolaze do dvocifrene prednosti. U posljednji se period ušlo s vodstvom Rudara od 12 poena razlike. Došli su gosti i do 15 poena viška, a na tri minute do kraja imali su 10 poena razlike, ali s nekoliko izgubljenih lopti i čak šest promašenih slobodnih bacanja daju Nedelišću šansu. Domaćini su prišli na tri poena zaostatka nakon trice Ivana Šegovića, ali Alen Varga postiže tada tri slobodna bacanja kojima postavlja konačnih 61:67.

Lepoglava - Čakovec Globetka 61:80 (19:21, 12:22, 15:16, 15:21)

Čakovec Globetka: Levačić N. 18, Podvezanec D. 8, Gomzi K. 3, Novak N. 5, Franjić D., Capek N. 3, Golubić A. 26, Škoda L. Golubić N. 8, Radek D. 1, Marković G. 8

Čakovec Globetka je gostovala kod nezgodne Lepoglave, a domaćini su bili u egalu samo u prvoj četvrtini nakon koje su zaostajali s dva poena razlike. Dobrom drugom četvrtinom Čakovec Globetka do kraja prvog poluvremena odlazi na plus 12. U drugom je poluvremenu iskusna ekipa Globetke bez problema zadržala stečenu prednost. Do kraja utakmice razliku su povisili na konačnih plus 19 na krilima Aleksandra Golubića koji je ubacio 26 poena od čega je bilo pet trica i Nevena Levačića koji je postigao 18 poena.

Petrijanec - Dubravčan 103:54 (25:17, 22:12, 20:8, 36:17)

Dubravčan: Klipić Ka. 7, Ujlaki B. 11, Habuš V. 11, Matotek A. 7, Klipić Kr. 9, Lisjak I., Munka G. 7, Fuš H. 2

Dubravčan je teško stradao kod iskusnog Petrijanca koji je slavio s 49 poena razlike. Nakon prvog poluvremena domaćini su bili na 18 poena prednosti, a posebno su bili raspoloženi u drugom poluvremenu kojeg dobivaju s ukupnih 56:25. Benjamin Ujlaki i Vedran Habuš postigli su po 11 poena u ovom teškom porazu.

Ostali rezultati 11. kola: Vinica - Grafičar II 78:55, Vindija - Kotoriba 48:76, Donji Kraljevec slobodan.

PAROVI 12. KOLA (27. siječnja): Grafičar II - Kotoriba, Vindija - Dubravčan, Petrijanec - Donji Kraljevec, Nedelišće - Čakovec Globetka, Lepoglava - Vinica, Rudar slobodan.