Košarka 11.01.2016. 14:01. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:30.

Košarkaši Međimurja poraženi kod vodećeg Radnika

Uvjerljiv poraz Međimurja u Križevcima

Košarkaši Međimurja poraženi su u Križevcima kod vodećeg Radnika s 94:78 te su upisali svoj drugi poraz u prvenstvu. Ovaj poraz potpuno je udaljio Međimurje od prvog mjesta jer su sada na dva poraza, oba od Radnika, dok su križevčani bez poraza. Da Međimurje bude prvo, Radnik bi u preostalih osam kola čak tri puta trebao izgubiti, a Međimurje slaviti u svih osam susreta.

Radnik-Međimurje 94:78 (27:21, 22:27, 27:17, 18:13)
Radnik: Tomić 16, Jukić 13, Glamuzina, Nemec 2, Samardžija, Luka Tomas 16, Ivan Tomas 11, Svoboda 23, Pomper, Hekić 6, Vragović, Maksić 7.
Međimurje: Matija Novak 4, S. Kranjčec 4, Mario Novak 15, Stanić 8, Kuzmić 4, Posavec, Krajačić 15, Drk 9, Beriša, Mario Medo Novak 15, M. Kranjčec 4.

Radnik je u odnosu na prvi dio sezone ušao znatno pojačan jer su u svoje redove doveli ponajboljeg centra lige, Filipa Tomića iz Petra Zrinskog koji je, mogli bi reći postigao i ključne poene u drugom poluvremenu koji su odveli Radnik na dvoznamenkastu prednost. Na početku utakmice, domaći navijači gledali su duel Radnikovog Marka Jukića i Marija Mede Novaka. Domaći igrač ubacio je čak 10 poena, a Medo šest. Raspoloženi domaćini došli su do visoke prednosti već u prvoj četvrtini, ali uspjeli su košarkaši Međimurja agresivnom obranom oduzeti nekoliko lopti i smanjiti na šest koševa minusa nakon prvih deset minuta.
Prvih pet minuta drugog poluvremena susret je bio vrlo izjednačen, a onda su domaćini s četiri trice otišli na dvoznamenkastu prednost. Ivan Svoboda i ranije spomenuti centar Tomić ubacili su svaki po dvije trice, a u posljednju se četvrtinu ušlo s 74:63 za Radnik. Kod Međimurja su tri igrača ubacila po 15 poena, Danijel Krajačić, Medo Novak i Mario Novak Marek, ali to na žalost nije bilo dovoljno za pobjedu. Ovim porazom košarkaši Međimurja pali su na treću poziciju.
Sljedeće kolo Međimurje dočekuje prošlogodišnje prvake lige, Podravac iz Virja. Njih su u prvom dijelu prvenstva pobijedili u Virju.
Ostali rezultati 10. kola: Grafičar-Koprivnica 96:73, Petar Zrinski-Križevci 74:60, Bjelovar-Ivančica 94:82, Podravac-Mladost 97:47.

Parovi 11. kola: Radnik-Bjelovar, Međimurje-Podravac, Mladost-Petar Zrinski, Križevci-Grafičar, Koprivnica-Ivančica.