Nogomet 30.10.2017. 15:24. Zadnja izmjena: 30.10.2017. 16:39.

11. KOLO

4. HNL ČAKOVEC / VARAŽDIN: Slavlje Međimurca protiv Dinama

MLADOST K. 3

PUŠĆINE 1

Prelog - igralište NK Prelog. Gledatelja 150. Sudac Pavlić. Strijelci: 0:1 Ro. Punčec (25), 1:1 M. Radiković (47), 2:1 Golubić (55), 3:1 Balent (70, 11m).

Mladost Komet: F. Farkaš, Sraka, S. Radiković, Golubić (87. D. Farkaš), Jambrović, Pintarić (74. Baksa), Balent, Tišljarić (87. Halić), Horvat, Vuk, M. Radiković. Trener Gregor Bunc

Pušćine: Kolar, Papec, Bosilj, Ro. Punčec (46. Marković), Kocijan, Re. Punčec, Posavec (85. Horvat), Požgaj, Božić, Petrić, Celinger (87. Novak). Trener Boris Đorđević

Nakon odlične prilike domaćih preko Golubića gosti su poveli pogotkom Ro. Punčeca od 25. minute da bi još u nekoliko navrata opasno zaprijetili. U nastavku domaćin je već u 47. minuti poravnao pogotkom M. Radikovića da bi Golubić u 55. minuti preokrenuo na 2:1. U 70. minuti Pintarić je u gostujućem šesnaestercu srušen. Najstrožu kaznu za konačnih 3:1 te zasluženu pobjedu pretvorio je Balent. (zp)

PODRAVINA 1

NEDELIŠĆE 2

Ludbreg - gradski stadion. Gledatelja 200. Sudac Klarić. Strijelci: 1:0 N. Međimorec (4), 1:1 Panić (27), 1:2 Brlenić (85).

Nedelišće: Kocijan, F. Vibovec, Pintarić, Levačić (67. Antunović), Brlenić, Martinović, Nemet (88. Vizinger), Panić (90. Špicar), Mesarić, Međumurac (81. Mandić), Petrovečki (59. N. Vibovec). Trener Krešimir Šenji

U derbiju kola nogometaši Nedelišća ostvarili su vrijednu iz zasluženu pobjedu u Ludbregu. Početak nije bio dobar za Nedelišće jer je već u 4. minuti iz slobodnog udarca Međimorec postigao pogodak za 1:0. U 27. minuti iz utakmice u utakmicu sve bolji Panić nakon ubačaja Međumurca glavom poravnava rezultat na 1:1. U nastavku Nedelišće je bolja ekipa da bi u 85. minuti Brlenić lobom postigao pogodak na kraju vrijedan pobjede. (zp)

SLOBODA 1

N. MAROF 2

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac: Dragutin Pajtak (Mali Bukovec). Strijelci: 0:1 Harmicar (21), 0:2 Harmicar (84), 1:2 Srnec (90)

Sloboda: Tkalčec, Mesarić (52. Ivanuša), Begović, Cvetković, Katanec, Srnec, Fegeš, Vrbanec, Kolarić, Kukovec, Tkalčec. Trener Milivoj Goricaj

Nezanimljiv susret nakon kojeg su gosti zasluženo slavili. Igrali su bolje, imali više inicijative nakon koje su postigli i dva pogotka. Prvi pomalo sretno, ali i efektno kada je Harmicar precizno „lobao“ Tkalčeca, a drugi ponovo Harmicar uz pomoć jednog domaćeg obrambenog igrala. Srnec je tek u 90. minuti postigao pogodak, što je bilo premalo za bolji rezultat i utisak. Domaći su se prekasno, tek u drugom poluvremenu trgnuli. (jf)

RUDAR 1

SLOGA 1

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Nikola Jelić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Fučko (57), 1:1 Zoka-ag (86)

Rudar: Rajf, N. Šoltić (58. D. Levačić), Vuri, Vurušić, A. Zadravec, Knežević, M. Šoltić, M. Zadravec, Risonjić (69. Novak), Goričanec, Radiković. Trener Anton Srša

Sloga: Mihalović, Katančić (89. Kolar), Bajus, Kosalec, Antonović (83. Gyofi), Fučko, Murković, Koprivec (90. Marčec), Zoka, Caban, Baksa. Trener Tihomir Blažeka

Lokalni derbi završen je bez pobjednika, moglo je rezultatski međutim biti i drugačije. Osim što su pogodili stativu domaći su imali i nekoliko neiskorištenih prilika, no i Čakovčani su bili u prilikama. Početkom drugog dijela Fučko je Čakovčane doveo u vodstvo koje su održali sve do 86. minute kada je Zoka postigao pogodak u vlastitu mrežu kojem su se međutim radovali domaći. I u drugih 45 minuta bilo je prilika za pogotke, a zadnjih par minuta gosti su igrali s 10 igrača, isključen je Bajus. (jf)

MEĐIMUREC 4

DINAMO 0

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac: Bojan Novosel (Trnovec). Strijelci: 1:0 Treska (3), 2:0 Yokoyama (25), 3:0 Jurović (40), 4:0 Marinčević (73).

Međimurec: Bulić, Yokoyama (80. Kopjar), Kai, Maričević, Vabec (71. Zadravec), Hrustek, Piškor, Treska (77. Ignjić), Jurović (51. Kregar), Šimić, Šostarić (46. Deglin). Trener Želimir Orehovec

Dinamo: Fodor, Bihar, Papak, Bađari, Krznar, Dominić, Hlišć, Kovač, Ribić, Sabadi (66. Jakšić), Petek. Trener Nikola Goričanec

Lokalni derbi protekao je u znaku domaćina, a njihova uvjerljiva i važna pobjeda mogla je biti još uvjerljivija. Posebno nakon vrlo dobre igre u prvih 45 minuta. Već u 3. minuti Darijan Treska je nakon odlične akcije postigao vodeći pogodak. Iza toga u 12., 14. i 17. minuti Yokoyama i Kai nisu realizirali 100% prilike. Yokoyama se iskupio u 25. minuti, ovaj je put odlično završio odličnu akciju, a treći je pogodak precioznim udarcem s 20-ak metara postigao Luka Jurović. U drugom su poluvremenu igrači trenera Orehovca pametnom igrom kontrolirali rezultat, od 67. minute kada je isključen Bihar bilo im je to još lakše. Imao je u 67. minuti Kregar veliku priliku postići četvrti pogodak, nije, u 73. minuti taj, četvrti pogodak postigao je nakon udarca iz kuta preciznim udarcem glavom Maričević. Goste nismo spominjali, nisu imali ozbiljnije prilike. (jf)

JALŽABET 0

POLET 5

Jalžabet - igralište NK Jalžabet. Gledatelja 150. Sudac Bubek. Strijelci: 0:1 Goričanec (1), 0:2 Goričanec (12), 0:3 Medved (16), 0:4 Medved (38), 0:5 Radiković (64).

Polet: Jambres, Karlovčec (56. Sakač), Vinko, Goričanec (56. Radiković), Barat (67. Vršić), Horvat, Medved, Cvetković (67. Filipović), Mlinarić, Herceg (56. Ferlin), Turk. Trener Nikola Goričanec

Odlična igra nogometaša Poleta u Jalžabetu donijela im je već u prvom dijelu utakmice pogocima u dva navrata Goričanca i Medveda visoko vodstvo od četiri pogotka prednosti. U nastavku još se u listu strijelaca upisao Radiković za konačnih 0:5. (zp)

Ostali rezultati: Zelengaj - Bednja 1:5, Plitvica - Nedeljanec 2:2.

1. Polet         11 8 2 1 33:9 26

2. Nedelišće 11 8 1 2 23:12 25

3. Bednja      11 7 0 4 27:16 21

4. Dinamo/D 11 6 3 2 19:11 21

5. Međimurec 11 6 2 3 31:14 20

6. Podravina 11 6 1 4 17:12 19

7. Rudar        11 5 4 2 12:8 19