Ostalo 05.05.2018. 09:09. Zadnja izmjena: 05.05.2018. 09:10.

Karate

Karatisti Globusa najbolji u Opatiji

U Opatiji je u Sportskoj dvorani Marino Cvetković održan 19. po redu međunarodni karate turnir „Opatija Cup 2018.“. Na turniru je sudjelovalo 383 natjecatelja iz 48 klubova iz Bosne i Hercegovine, Italije, Slovenije i Hrvatske. Na turniru su nastupili i karatisti Globusa iz Čakovca sa 12 natjecatelja (neki su odradili nastupe i u starijim kategorijama) te su osvojili ukupno 15 medalja od čega 7 zlatnih, 6 srebrnih i 2 brončane. Ostvarenim rezultatima osvojili su i pehar za najbolji klub na turniru.

Medalje za KK Globus osvojili su - 1. mjesto i zlatnu medalju: Petar Slukić - ml. učenici -38 kg, Laura Strahija - ml. učenice -32 kg, Sven Strahija - učenici -46 kg, Aida Trstenjak - učenice -32 kg, Ema Marčec - ml. kadetkinje -40 kg, Josip Slukić - ml. kadeti -57 kg i kadeti -57 kg; 2. mjesto i srebrnu medalju: Aida Trstenjak - ml. učenice -28 kg, Laura Strahija - učenice -32 kg (u međusobnom klupskom finalu s Aidom), Sven Strahija - ml. kadeti -45 kg, Lovro Farkaš - ml. kadeti -52 kg, Luka Sokač - ml. kadeti -57 kg (u međusobnom klupskom finalu s Josipom), Kristian Topličanec - kadeti -52 kg; 3. mjesto i brončanu medalju: Nikola Topličanec - ml. kadeti -41 kg, Emily Beti - ml. kadetkinje -45 kg. Naše mlade karatiste su vodili Mladen Vizinger i Dejan Slukić, a sudio je Tomislav Magdalenić.