Ostalo 25.03.2017. 18:56. Zadnja izmjena: 25.03.2017. 18:56.

Streljaštvo

Održano posljednje kolo međunarodne regionalne FIRS lige u gađanju zračnim pištoljem

Posljednje šesto kolo međunarodne regionalne FIRS lige u gađanju zračnim pištoljem standard održano je od 19. ožujka u organizaciji ŠSD Murska Sobota iz Murske Sobote.

• U ovom kolu nastupilo je jedanaest ekipa, a prvo mjesto osvojila je ekipa SD Jože Kerenčić A s postignutih 1689 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa SK Ptuj 1687 krugova, a treće mjesto ekipa s PLE Zalaegerszed-A 1677 krugova. Ekipa Alzasa iz čakovca osvojila je četvrto mjesto s postignutih 1676 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto u ovom kolu osvojio je Miklos Tatarai (PLE Zalaegerszed) s 587 krugova, a zavidan rezulat postigla je i Natalia Kikelj Vugrinec članica Alzasa koja je s postignutih 564 kruga osvojila peto mjesto.

12.Region Sud-D s postignutih 1497 krugova

U pojedinačnoj kokurenciji ove sezone nastupilo je četrdeset i devet natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Kevin Venta (Kovinar-Ormož) s postignutih 2912 krugova. Drugo mjesto osvojio je Sašo Stojak (Ptuj) s 2889 krugova, a treće mjesto osvojila  je Majda Rauši članica istog kluba s postignutih 2837 krugova. Članovi  Alzasove sezone ostvarili su slijedeće plasmane i rezultate: 6. Saša Kralj s 2820 krugova, 8. Ivica Takač 2803 kruga, 17. Natalija Kikelj Vugrinec 2741  krug, 29.Marijan Turk 2540 krugova i 36.Božidar Kolarić s postignutih 1676 krugova.

U subotu 18.ožujka na streljani u Čakovcu održano je Prvenstvo županije u gađanju standardnom zračnim puškom za 2017. godinu.

• U disciplini zračna puška za kadetkinje ekipa Zelenbora postavila je novi županijski rekord od 584,8 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Lara Vrančić s novim županijskim rekordom od 197,3 kruga. Drugo mjesto osvojila je Anamarija Turk s 195,0 krugova, a treće mjesto Lara Kralj s postignutih 192,5 krugova.
  • U disciplini zračna puška za kadete ekipa Čakovca postavila je novi župasnijski rekord od 526.1 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji kadeta prvo mjesto osvojio je Jan Novak s 192,4 kruga. Drugo mjesto osvojio je David Kikelj s 178,4 kruga, a treće mjesto osvojio je Matteo Desnica s postignutih 155,3 kruga.

Norme za nastup na državnom prvenstvu koje će se održati u Solinu ispunile su ekipe kadetknja Zelenbora i ekipa kadeti Čakovca.

Po završetku kadetskog prvenstva održano je i Prvenstvo županije u gađanju serijskom zračnom puškom za juniore, seniore i seniorke za ovu godinu.

• U kategoriji juniora nastupila je ekipa Slobode i postigla novi Županijski rekord od 1051 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Marko Kolac s novim županijskim rekordom od 361 krugova. Drugo mjesto osvojio je Goran Kolac s 355 krugova, treće mjesto Matija Jančikić s 335 krugova, a četvrto mjesto Borana Deduš (Omladinac) s 280 postignutih krugova. Normu za nastup na državnom prvenstvu ispunila je ekipa Slobode i tri prvoplasirana natjecatelja.
  • U kategoriji seniorki ekipa Strahonica postigla je 714 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Marija Horvat (Selnica) s 328 krugova. Drugo mjesto osvojila je Ana Varga (Omladinac) s 303 kruga, a treće mjesto osvojila je Marina Šoštarić (Selnica) s postignutih 287 krugova.
  • U kategoriji seniora postignuti su slijedeći rezultati: 1. Sloboda 1065 krugova, 2.Čakovec 1026 krugova, 3.Omladinac 965 krugova, 4.Mihovil 949 krugova, 5.Selnica 927 krugova i 6.Strahoninec s postignutih 801 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji seniora prvo mjesto nakon osnovnog meća i finalnog natjecanja prvo mjesto s novim županijskim rekordom finala od 370+92,1 = 462,1 krugovqa  osvojio je Nenad Nemec (Čakovec). Drugo mjesto osvojio je Marko Kolac (Sloboda) s  361+94,0 = 455,0 krugova, a treće jesto osvojio je Goran Kolac član istog kluba s 355+87,5 = 442,5 krugova. Ostali finalisti postigli so ove rezultate: 4.Hrvoje Marčec (Sloboda) 349+92,7 = 441,7 krugova, 5.Antun Ladić (Mihovil) 345+92,4 = 437,4 krugova, 6.Sanimir Varga (Omladinac) 343+91,7 = 434,7 krugova, 7.Željko Bedić (Omladinac) 342+84,4 = 426,4 kruga i 8.Ivan Zadravec (Selnica) 344+81,7 = 425,7 krugova.

Normu za nastup na državnom prvenstvu ispinila je ekipa Sloboda, a u pojedinačnoj konkurenciji tri prvoplasirana natjecatelja.