Košarka 11.03.2016. 13:25. Zadnja izmjena: 11.03.2016. 13:51.

C-1 liga sjever, 17. kolo

Dubravčan deklasirao Vinicu, Rudar iznenadio Prelog

Derbi Nedelišću, Rudar iznenadio Prelog

Dugo očekivani, odgođeni derbi iz 15. kola konačno je odigran. Nedelišće je dočekalo Čakovec Globetku u direktnom dvoboju za prvo mjesto u regularnom dijelu prvenstva i prednost domaćeg terena u možebitnom finalu doigravanja. Nedelišće je ganjalo pobjedu od pet ili više poena razlike pošto su u prvom dijelu izgubili s 78:73, ali nisu uspjeli. Slavili su s tri poena razlike, nanijeli prvi poraz Čakovec Globetki, ali na kraju su ostali kratki za dva koša, iako su na poluvremenu vodili s 18 poena razlike, a imali su i plus 25! Čakovec Globetka stigla je prednost Nedelišća u drugom poluvremenu, čak su i poveli s poenom razlike, ali pobjeda je na kraju otišla u Nedelišće, nažalost s njima nedovoljna tri koša razlike.

17. kolo:

Dubravčan na +69!

Dubravčan je ostvario najuvjerljiviju pobjedu u sezoni. Deklasirali su Vinicu u Donjoj Dubravi s čak 69 poena razlike. Već na poluvremenu je na semaforu svijetlio rezultat 60:21, a do kraja susreta razlika se nezaustavljivo povećavala na konačnih plus 69 ili 112:43. Ovom pobjedom, Dubravčan je osigurao plasman među najboljih osam i doigravanje.

Donji Kraljevec je teškom mukom došao do pobjede protiv Kotoribe. Gosti su imali sedam poena prednosti na poluvremenu i četiri na ulasku u posljednju četvrtinu, ali nisu izdržali. Donji Kraljevec je proigrao u posljednjoj dionici koju je dobio s 25:5 za na kraju uvjerljivu pobjedu.

Zagorski derbi odigrali su Petrijanec i Lepoglava, a očekivanu pobjedu upisala je Lepoglava.

Nakon što su odigrali zaostali susret 15. kola, Nedelišće je na rasporedu imalo redovno 17. kolo protiv Rudara, koje su dobili vrlo uvjerljivo s čak 43 poena razlike. Čakovec Globetka imala je puno teži posao protiv Preloga, a poraz ih je na kraju mogao koštati prvog mjesta u regularnom dijelu. Neizvjestan susret na kraju je ipak otišao na stranu Globetke koja je slavila s plus tri.

18. kolo:

Rudar dobio Prelog

Posljednje kolo regularnog dijela prvenstva donijelo je iznenađenje. Košarkaši Rudara na svom su parketu iznenadili trećeplasirani Prelog koji je vodio tokom cijele utakmice, a pobjede ih je na kraju stajala velika nervoza. Tomislav Radiković pogodio je na desetak sekundi do kraja pobjednički koš za 65:64. Ova dva sastava odmjeriti će snage i u četvrtfinalu doigravanja koje kreće od idućeg vikenda.

Donji Kraljevec poražen je u Vinici bez svog najboljeg igrača Davida Ivanovića. Iako su imali 13 poena prednosti na poluvremenu, to im nije bilo dovoljno. Vinica je na krilima šutera Bajsića preokrenula rezultat u drugom poluvremenu i slavila s 81:79.

Kotoriba je bila blizu iznenađenja protiv Petrijanca. Samo tri minute do kraja susreta Petrijanec je imao plus jedan, ali ponestalo je snage na kraju jer je Kotoriba susret odigrala sa samo šest igrača.

Čakovec Globetka slavila je na gostovanju u Donjoj Dubravi i potvrdila “Pole position“ uoči doigravanja.

Nedelišće je ostvarilo očekivanu pobjedu protiv Lepoglave za poziciju broj dva nakon regularnog dijela.

Rezultati i strijelci:

Odgođeni susret 15. kola:

Nedelišće - Čakovec Globetka 71:68 (27:20, 23:12, 7:18, 14:18)

Nedelišće: Novak 10, Megla 6, Biševac 21, Lesar 6, Ganzer 2, Marciuš, Šegović 2, Bušković 19, Sudec, Horvat 1, Juras 4.

Čakovec Globetka: Marković 2, Vugrinec 17, Capek, Franjić, Golubić A. 25, Levačić 2, Vehtersbah, Terek 4, Zaspan 8,Vurušić 10, Golubić N.

17. kolo:

Dubravčan - Vinica 112:43 (27:11, 33:10, 22:9, 30:13)

Dubravčan: Varga 17, Raić 21, Valpatić 7, Blažeka 26, Matulin 3, Miser 13, Ribić 25.

Donji Kraljevec - Kotoriba 82:66 (14:22, 21:20, 22:19, 25:5)

Donji Kraljevec: Švenda G. Belovari 2, Švenda T. 18, Glavina 16, Ivanović J. 26, Ivanović D. 20 Baljak, Srpak, Sinković-Gašparić, Štefan.

Kotoriba: Habuš 4,Sabol 24,Zvošec 13, Ujlaki N. 13, Munka 12,Ujlaki R.

Nedelišće - Rudar 100:57 (21:14, 30:19, 29:13, 20:11)

Nedelišće: Novak 2, Pintarić 5, Biševac 19, Lesar 7, Ganzer 18, Marciuš 2, Šegović 7, Bušković 18, Sudec 2, Horvat, Juras 20.

Rudar: Brodar N., Novak-Rošić J. 10, Perčić T. 9, Vojković M. 5,Radiković T. 26, Levačić T., Gonc B., Dodlek S. 1, Levačić M. 6, Sobočan L., Dobranić I.

Čakovec Globetka - Prelog 81:78 (19:17, 16:15, 26:25, 20:21)

Čakovec Globetka: Ostoja 15, Levačić 17, Golubić A. 20, Vugrinec 14, Vehtersbah-Stojan, Vurušić, Franjić, Terek 15, Dolovski, Radek, Marković, Capek.

Prelog: Jelenić 8, Filipić, Blažona 9, Novosel 11, Poljak 5, Janković, Pustić 35, Šarić 10.

18. kolo:

Dubravčan - Čakovec Globetka 66:100 (17:27, 15:22, 15:24, 19:27)

Dubravčan: Varga 8, Klipić Kr. 5, Raić 17, Klipić Ka. 2, Valpatić 8, Blažeka 11, Matulin 5, Miser, Ribić 10.

Čakovec Globetka: Podvezanec 17, Levačić 9, Vugrinec 20, Vurušić 10, Terek 15, Zaspan 4, Franjić 3, Radek 4, Marković 12, Capek 6.

Vinica - Donji Kraljevec 81:79 (16:23, 13:19, 27:15, 25:22)

D.Kraljevec: Švenda G. 3, Pongrac, Švenda T. 16, Glavina 16, Sinković-Gašparić 2, Ivanović 32, Baljak 6, Štefan J. Srpak, Štefan D. 4.

Kotoriba - Petrijanec 71:78 (13:26, 19:20, 22:12, 17:21)

Kotoriba: Slatina 13, Sabol 13, Ujlaki N. 11, Zvošec 14, Munka 17, Puštek, Andrlon 3, Ujlaki R. 13.

Nedelišće - Lepoglava 100:43 (26:13, 18:6, 21:12, 35:12)

Nedelišće: Novak 5, Pintarić 9, Biševac 37, Ganzer 4, Marciuš, Šegović 9, Bušković 22, Sudec 2, Horvat, Juras 12.

Rudar - Prelog 65:64 (13:19, 14:19, 18:11, 20:15)

Rudar: Brodar 2, Rošić-Novak 4, Perčić 8, Vojković 10, Radiković 27, Gonc, Dodlek 14, Levačić, Dobranić.

Prelog: Jelenić 12, Ciglar M. Filipić, Blažona 11, Novosel 6, Poljak 6, Janković, Vrabec, Pustić 26, Ciglar D. 2, Zrna, Šarić 1.