Košarka 30.11.2016. 08:26. Zadnja izmjena: 30.11.2016. 08:59.

C - 1 liga 6. i 7. kolo

KK Dubravčan i KK Čakovec Globetka i nakon 7. kola neporaženi i s istom koš razlikom!

Nakon 7. kola Dubravčan i Čakovec Globetka i dalje su bez poraza, a obje momčadi imaju po 7 pobjeda i istu koš razliku od 165 koševa tako da dijele prvo mjesto. Petrijanec ih prati u stopu te je treći s šest pobjeda i porazom, a upravo Čakovec Globetka gostuje kod njih u idućem kolu.

Zaostala utakmica 4. kola:

Rudar - Vinica 83:51 (27:15, 27:15, 14:5, 15:16)

Rudar: Vrbanić K. Brodar N. 3, Rošić Novak J. Perčić T. 8, Sobočan Lu. 8, Radiković t. 5, Bedi M. 16, Novak Vinko A. 17, Dodlek S. 14, Sobočan Lo. 4, Antolović L. 8.

Košarkaši Rudara u odgođenom susretu 4. kola bili su bolji od Vinice s uvjerljiva 32 poena razlike. Već se nakon prvih deset minuta vidjelo da gosti ne mogu ozbiljnije zaprijetiti, a razlika je u prve tri četvrtine samo rasla. Na kraju pobjeda 83:51.

Rezultati i strijelci 6. kola:

Grafičar II - Čakovec Globetka 76:83 (27:24, 9:17, 17:32, 23:10)

Čakovec Globetka: Levačić N. 15, Podvezanec D. 18, Novak N. 4, Franjić D. 6, Dolovski R. Golubić A. 16, Golubić N. 2, Vurušić V. 10, Škoda L. Marković G. 12.

Domaćini su prijetili u prvoj četvrtini koju su dobili s tri poena razlike, ali Čakovec Globetka u sljedeće dvije riješava pitanje pobjednika. Na poluvrijeme su otišli s pet poena prednosti, a susret su riješili u trećem periodu koji su dobili s 15 poena razlike. Na kraju pobjeda od plus sedam.

Nedelišće - Vindija 72:86 (24:23, 19:15, 15:19, 14:29)

Nedelišće: Gospočić P. 19, Golik I. 19, Gašparlin S. 4, Posavec T. 2, Ganzer M. 4, Marciuš K. 7, Šegović I. 13, Šegović J. Hruja K. 4, Lesar D.

Nedelišće je protiv Vindije iz Varaždina dobilo prve dvije četvrtine za plus pet na poluvremenu. Gosti su dobili treći period, ali Nedelišće je uoči posljednjih deset minuta imalo plus jedan. U posljednjoj dionici mladi i poletni gosti potpuno su nadigrali nedelišće i na kraju slavili s uvjerljivih 14 poena razlike.

Petrijanec - Kotoriba 103:62 (18:19, 37:9, 20:18, 28:16)

Kotoriba: Sušec T. 2, Rusak L. 12, Habuš V. 10, Lisjak I. Klipić Ka. 15, Matotek A. 4, Klipić Kr. 3, Raić F. 16, Fuš H.

Kotoriba je dobila prvu četvrtinu u Petrijancu, ali već u drugoj četvrtini koju domaćini dobivaju s plus 28 susret je riješen. Do kraja se razlika još i povećala na konačnih plus 41.

Dubravčan - Lepoglava 103:84 (30:16, 29:22, 26:22, 18:24)

Dubravčan: Varga D. 13, Zvošec A. 22, Fuš I. 4, Sabol M. 3, Seličanec S. 2, Fuš P. 6, Blažeka P. 24, Matulin D.A. 8, Ribić B. 9, Zvošec F. 12.

Dubravčan je krenuo silovito protiv Lepoglave i već je nakon prvih deset minuta imao dvoznamenkastu prednost. Do poluvremena je ona narasla do plus 21, a drugo poluvrijeme bilo je samo pitanje formalnosti. Na kraju zaslužena pobjeda od 19 poena razlike.

Rudar - Donji Kraljevec 80:60 (10:17, 30:10, 23:18, 17:15)

Rudar: Brodar N. Rošić-Novak J. 9, Perčić T. 2, Sobočan Lu. 5, Radiković T. 21, Bedi M. 22, Vinko-Novak A. 4, Dodlek S. 8, Antolović L. 7, Dobranić I. 2.

Donji Kraljevec: Dopuđ L. 2, Pongrac K. 2, Švenda T. 7, Štefan J. 6, Ivanović J. 9, Švenda G. 25, Ivanović D. 3, Ružić M. 4, Štefan D. 2.

Dan poslije pobjede u zaostalom susretu protiv Vinice, Rudar je morao odigrati susret redovnog 6. kola u kojem je protivnik bio Donji Kraljevec. Gosti su dobili prvi period s plus sedam, a Rudar uzvraća u drugoj četvrtini koju dobiva s 30:10. Nisu domaćini popuštali niti u trećoj četvrtini te su povisili prednost na plus 18. Razliku su održavali u posljednjoj četvrtini za na kraju okruglih plus 20.

Vinica - Prelog 61:78 (14:15, 6:24, 15:23, 26:16)

Prelog: Hajdinjak D. Blažeka M. 2, Filipić J. 4, Jelenić M. 16, Podvezanec N. 9, Blažona I. 9, Biševac V. 27, Pustić L. Ciglar D. 2, Klinec M. 2, Krušelj B. 7.

Prelog je na gostovanju kod predposljednje Vinice bio uvjerljiv. Nakon izjednačene prve četvrtine, Prelog drugi period dobiva s 24:6 i na odmor odlazi s plus 19. Do kraja trećeg dijela bilo je plus 27, a domaćini su smanjili u posljednjoj četvrtini nakon opuštanja Preloga.

Rezultati i strijelci 7. kola:

Prelog - Grafičar II 104:54 (27:11, 22:22, 29:10, 26:11)

Prelog: Megla M. 15, Blažeka M. 2, Filipić J. 4, Jelenić M. 16, Novosel M. 5, Podvezanec N. 2, Blažona I. Biševac V. 21, Pustić L. 28, Zrna I. 2, Krušelj B. 9.

Prelog je deklasirao Grafičar II s čak 50 koševa razlike. Već je nakon prve četvrtine sve bilo gotovo, a gosti su parirali samo u drugom periodu.

Donji Kraljevec - Vinica 91:51 (30:14, 26:12, 20:11, 15:14)

D. Kraljevec: Lepen D. 3, Pongrac K. 3, Švenda T. 10, Štefan J. 12, Ivanović J. 9, Švenda G.16, Ivanović D. 20, Dopuđ L. 4, Ružić M. 8, Štefan D. 6.

Donji Kraljevec je također bio uvjerljiv. Stradala je slabašna Vinica koja će ove sezone biti rado viđen gost kod svih momčadi. Čak 30 poena razlike napravili su domaćini u prvom poluvremenu dok su u drugom ipak malo pustili gas i taj dio dobili s deset razlike za okruglih plus 40 i drugu pobjedu.

Lepoglava - Rudar 67:45 (16:12, 13:10, 16:13, 22:10)

Rudar: Antolović L. Brodar N. 4, Rošić Novak J. 2, Perčić T. 2, Levačić T. Radiković T. 14, Novak Vinko. A. 6, Sobočan L. 10, Dodlek S. 7, Dobranić I.

Rudar se solidno držao bez najboljeg strijelca Marka Bedija na gostovanju u Lepoglavi, sve do posljednje četvrtine koju domaćini dobivaju s 12 poena razlike za uvjerljivu pobjedu od plus 22.

Kotoriba - Dubravčan 50:102 (14:24, 15:25, 11:21, 10:32)

Kotoriba: Sušec T. 5, Klipić Ka. 7, Habuš V. Rusak L. Matotek A. 3, Krušelj K. Miser D. 1, Klipić Kr. 18, Ujlaki N. 2, Munka G. 14, Fuš H.

Ako ste mislili da je Prelog ostvario najveću pobjedu kola, prevarili ste se. Dubravčan je slavio protiv Kotoribe s 52 poena razlike za savršenih 7:0 u prvih sedam kola. Pravi ispit im tek slijedi za dva kola kada gostuju kod Čakovec Globetke.

Čakovec Globetka - Nedelišće 70:54 (27:11, 11:17, 14:12, 18:14)

Čakovec Globetka: Podvezanec J. 12, Novak N. 2, Dolovski R. 3, Capek N. 4, Golubić S. 22, Vugrinec D. 4, Vurušić V. 12, Terek M. 3, Škoda L. Golubić N. 5, Radek D. Marković G 3.

Nedelišće: Gospočić P. 14, Jalušić D. 5, Miholček K. Ganzer M. 2, Marciuš K. 2, Šegović I. 4, Gruja K. 15, Pintarić J. 7, Platužić D. 5.

Prošle godine bio je ovo derbi za prvo mjesto, ali ove to nije jer je Nedelišće ostalo bez nekoliko nositelja igre. Prvaci su već nakon deset minuta imali plus 16. Nedelišće je do poluvremena smanjilo na minus 10, ali iskusni domaćini prednost su uspješno zadržavali u drugom poluvremenu i slavili s 16 poena razlike.

Ostali rezultati 7. kola: Vindija - Petrijanec 82:110.